Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjeras neatleis į Naująją Zelandiją vykusio Giedriaus Kazakevičiaus, giria jo kelionę

Andrius Kubilius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Iš atostogų grįžęs premjeras Andrius Kubilius neketina atleisti Ministro pirmininko tarnybos vicekanclerio Giedriaus Kazakevičiaus už komandiruotę į Naująją Zelandiją. Atvirkščiai – trečiadienį premjeras 10 minučių pasakojo, kad ši komandiruotė buvo būtina, o ją už ES pinigus suplanavę dar socialdemokratai.

„Vicekancleris važiavo ne atostogauti, kaip gal kam nors atrodo. Naujoji Zelandija – labai gera šalis atostogoms, bet jis važiavo dirbti. Jo darbotvarkė buvo labai intensyvi ir užpildyta dalykiniais susitikimais nuo ryto iki  vakaro“, – tikino premjeras.

Pasak jo, vicekancleris jau pateikė savo komandiruotės ataskaitą, o kelionės išlaidas dar kartą peržiūrės Ministro pirmininko tarnyba.

„Paraginsiu vicekanclerį, kad artimiausiu metu detaliau atsiskaitytų visuomenei apie susitikimų turinį ir rezultatus. Man yra tekę matyti jo ataskaitą ir tikrai galiu pasakyti, kad jeigu mums pavyktų įgyvendinti tai, kaip Naujoji Zelandija pertvarkė valstybės valdymą ir administravimą 1990 metų pradžioje, tai mes pasiektume labai daug“, – kalbėjo premjeras.

A.Kubiliaus teigimu, kelionės patirtimi vicekancleris dalinsis su Saulėlydžio komisija ir tada esą komandiruotės rezultatus pajus visuomenė. Be to, jo komandiruotės ataskaitą ketinama paviešinti.

„Ataskaitos bus pateiktos viešam svarstymui, kad visi galėtume geriau matyti, kaip bus įgyvendinama ta patirtis, kuri Naujojoje Zelandijoje ar kitose moderniose valstybėse mums yra labai reikalinga“, – sakė premjeras.

Begirdamas Naujosios Zelandijos pavyzdį, A.Kubilius replikavo ir savo partijos frakcijos seniūnui Seime Jurgiui Razmai, kad jo raginimas atleisti G.Kazakevičių jokiu būdu nebus tenkinamas.

„Vertinu kolegų nuomones, bet turiu pastebėti, kad mes siekiame labai konkrečių rezultatų. Džiaugčiausi, jei ir Seime būtų daugiau supratimo, kokia valstybės valdymo reforma turi būti įgyvendinta, kad ji būtų geriau suvokiama. To supratimo kartais pritrūksta, todėl būtų gerai, jei Seimas irgi orientuotų savo komandiruotes tam, kad Seimo nariai geriau pažintų, kaip veikia modernus pasaulis“, – teigė A.Kubilius.

Primename, kad G.Kazakevičiaus ir Ministro pirmininko tarnybos Strateginio valdymo departamento planavimo ir stebėsenos skyriaus vadovės Eglės Rimkutės išvyka į Naująją Zelandiją kainavo beveik 40 tūkst. litų.

Tėvynės sąjungos partijos frakcijos seniūnas Seime J.Razma dėl šios kelionės siūlė G.Kazakevičių atleisti, o Seimo pirmininkė Irena Degutienė ragino premjerą „rimtai įvertinti“ tokią brangią komandiruotę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min