Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2012 09 17

Premjeras nesiima prognozuoti, ar šis Seimas spės patvirtinti kitų metų biudžetą

Premjeras Andrius Kubilius nesiima prognozuoti, ar dar šios kadencijos Seimas sieks patvirtinti 2013 metų biudžeto projektą.
Andrius Kubilius
Andrius Kubilius / BFL/Tomo Lukšio nuotr.

„Mes elgsimės pagal įstatymą – taip, kaip numatyta pateiksime biudžetą Seimui. Ar šis Seimas spės dar aptarti visą biudžetą, aš tikrai negaliu atsakyti“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo atsakydamas į žurnalistų klausimus sakė A.Kubilius.

„Ankstesnė praktika būdavo tokia, kad prieš rinkimus veikianti Vyriausybė pateikdavo biudžeto projektą, bet jį baigdavo svarstyti jau naujo Seimo suformuota nauja Vyriausybė ir naujas Seimas“, – pridūrė konservatorių lyderis.

Seimo rinkimai vyks spalio 14 dieną, naujos kadencijos Seimas susirinks lapkričio viduryje.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė praėjusį pirmadienį teigė abejojanti, kad baigiantis kadenciją Seimas suspėtų apsvarstyti ir priimti 2013 metų biudžetą.

Tuo metu prezidentė Dalia Grybauskaitė prieš prasidedant Seimo rudens sesijai susitikusi su Seimo valdyba pareiškė, kad baigiantis kadenciją Seimas dar gali spėti priimti 2013 metų valstybės biudžetą.

„Nueinančiam Seimui lieka valstybės biudžeto svarstymas. O galbūt ir priėmimas“, – prieš daugiau kaip savaitę žurnalistams sakė prezidentė.

Pagal galiojančią tvarką Finansų ministerija parengtą biudžeto įstatymo projektą pateikia Vyriausybei, kuri, jį apsvarsčiusi, pateikia Seimui ne vėliau kaip prieš 75 kalendorines dienas iki biudžetinių metų pabaigos.

Patvirtintame šių metų valstybės biudžeto plane (be 7,131 mlrd. litų ES ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšų) numatyta gauti 18,016 mlrd. litų pajamų, o išlaidos siekia 18,624 mlrd. litų.

Šių metų balandį Vyriausybė pritarė atnaujintai Lietuvos 2012 metų konvergencijos programai, kurioje numatyta, kad šalies fiskalinis deficitas šiemet nebus didesnis kaip 3 proc. BVP, 2013 metais – 2 proc. BVP, o vėliau kasmet mažės po 1 procentinį punktą ir bus visiškai panaikintas 2015 metais.

Teigiama, kad fiskalinį deficitą sumažinus žemiau Mastrichto kriterijuose numatytos 3 proc. BVP ribos, valdžios sektoriaus finansai bus toliau konsoliduojami, kad struktūrinis perteklius sudarytų 0,5 proc. BVP.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius