Dabar populiaru
Publikuota: 2010 birželio 21d. 16:04

Premjeras norėtų, kad su biudžeto deficitu galynėtųsi ne viena Vyriausybė

Premjeras Andrius Kubilius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Premjeras Andrius Kubilius

Prezidentei Daliai Grybauskaitei pareiškus, kad nepalaimins socialinės rūpybos pertvarkų, kol nebus numatytas pensijų mažinimo kompensavimo mechanizmas, premjeras Andrius Kubilius žada, jog tai bus padaryta iki liepos.

Pagal įstatymus Vyriausybė turi iki liepos 1-osios pateikti sumažintų pensijų kompensavimo mechanizmą, tačiau kol kas tylima.     

„Vyriausybė  įstatymų įpareigojimus vykdo be jokių dvejonių. Kitą savaitę bus patvirtintas tas nutarimas, kurio reikalauja įstatymas“, – pirmadienį tikino A.Kubilius, tačiau pridūrė, kad pensijų kompensavimo mechanizmas bus patvirtintas atsižvelgiant į prieš keletą mėnesių Konstitucinio Teismo paskelbtą išaiškinimą, kuris, jo nuomone, „labai aiškiai nurodė, kad esant ekonominiam sunkmečiui negalima galvoti apie kokias nors papildomas išlaidas.“ Anksčiau A.Kubilius yra sakęs, kad sudėtinga viešųjų finansų padėtis Lietuvoje išliks ir 2011-aisiais.

Taip pat, ministro pirmininko teigimu, nustatant minėtą mechanizmą bus atsižvelgta į Vyriausybės patvirtintą „Sodros“ pertvarkos koncepciją. Joje planuojama ilginti pensinį amžių, taip pat pertvarkyti patį senatvės pensijos mokėjimo mechanizmą, kad stabili dalis jos būtų mokama iš valstybės biudžeto, o kita, draudžiamoji, iš „Sodros“ lėšų.

Premjeras taip pat leido suprasti, kad jį erzina, jog su biudžeto deficitu Vyriausybė, bent jau viešojoje erdvėje, paliekama galynėtis praktiškai viena. „Aš tiktai norėčiau matyti, kad biudžeto konsolidavimo reikalai būtų suvokiami ne kaip kažkoks reikalas, kurį turi spręsti viena Vyriausybė. Pagal Konstituciją šį reikalą turi spręsti ir Vyriausybė, ir Seimas, ir prezidentė kartu“,  – sakė A.Kubilius. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min