Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Algirdas Butkevičius: Lietuvos ir JAV dvišaliai santykiai pastaraisiais metais dar labiau sutvirtėjo ir turi būti toliau stiprinami

Algirdas Butkevičius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius priėmė naująją JAV ambasadorę Lietuvoje Deborah Ann McCarthy. Susitikime aptartas ekonominis šalių bendradarbiavimas, Lietuvos siekis tapti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nare, taip pat Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai prioritetai.

A.Butkevičius pasveikino diplomatinę tarnybą Lietuvoje pradėjusią JAV ambasadorę ir patikino, kas Vyriausybė pasirengusi tęsti artimą ir konstruktyvų bendradarbiavimą su JAV administracija.

„Jungtinės Amerikos Valstijos yra svarbiausia partnerė užtikrinant saugumą. Mūsų požiūriai sutampa daugeliu tarptautinių klausimų. Lietuvos ir JAV dvišaliai santykiai pastaraisiais metais dar labiau sutvirtėjo ir turi būti toliau stiprinami. Taip pat labai vertiname JAV paramą įgyvendinant energetinio saugumo strategiją“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Pasak Vyriausybės vadovo, Lietuva galėtų būti puikus JAV eksporto į Rytų Europą atspirties taškas. Tam puikiai tinka Lietuvoje išplėtota pervežimo infrastruktūra, neužšąlantis jūrų uostas ir konkurencinga darbo jėga.

„Nuo 1996-ųjų mes siekiame tapti visateise EBPO nare, esame tam pasiruošę, tad tikimės, kad mūsų pastangos bus įvertintos, o JAV, kaip ilgalaikė strateginė partnerė, palaikys Lietuvos kandidatūrą artėjančiuose svarstymuose dėl naujų narių“, – kalbėdamas apie Lietuvos siekius įstoti į EBPO ir tapti visateise organizacijos nare, sakė Ministras Pirmininkas A.Butkevičius.

Be to, premjeras informavo JAV ambasadorę apie aktyvų pasiruošimą pirmininkauti ES Tarybai ir pažymėjo, kad Lietuvos prioritetai išlieka tie patys, kuriuos patvirtino Seimas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min