Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 5d. 13:52 , atnaujinta: 2016 rugpjūčio 5d. 17:14

V.Baltraitienė keičia poziciją: pažadėjo kitą savaitę pateikti išvadą dėl J.Miliaus

Jonas Milius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Jonas Milius

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius įpareigojo žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę įvertinti, ar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius gali toliau eiti pareigas, penktadienį pranešė Vyriausybė. Ministrė kitą savaitę žada paskelbti savo išvadą.

„Žemės ūkio ministrė V.Baltraitienė, kurios vadovaujamos ministerijos pavaldume yra Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, įpareigota nedelsiant pateikti premjerui išvadas dėl VMVT veiklos ir konkretų siūlymą, ar tarnybos vadovas J.Milius gali toliau eiti pareigas“, – teigiama Vyriausybės pranešime spaudai.

Šiuo metu atostogaujantis premjeras su ministre šį klausimą žada aptarti kitą savaitę.

J.Miliui praeitą savaitę pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba teisėsaugos tyrime dėl galimai nuslėptos bakterijos šaldytų maisto produktų gamybos bendrovės „Judex“ produktuose.

Žinutė ministrui

Anksčiau penktadienį Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela žadėjo kelsiantis J.Miliaus atsakomybės klausimą, jei to nepadarys V.Baltraitienė.

„Jeigu ministrei neužtenka drąsos arba jeigu ji supančiota kažkokių įsipareigojimų, dėl kurių negali to pasiūlyti, tai aš manau, kad Vyriausybėje tas klausimas iškils“, – BNS penktadienį sakė J.Požela, jis patvirtino, jog tokios iniciatyvos galįs imtis pats asmeniškai.

J.Požela yra socialdemokratas, V.Baltraitienė atstovauja Darbo partijai.

Šiuo metu atostogaujantis J.Požela teigia iš J.Miliaus gavęs sms žinutę, kurioje pastarasis teigia, jog kilęs skandalas gali būti žalingas eksporto rinkose.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Juras Požela
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Juras Požela

„Veterinarijos tarnybos vadovas vakar naktį man parašė žinutę, kad jis apgailestauja dėl mano tokio pareiškimo, aišku, aš jam nieko neatsakinėju, nes man yra svarbiausia gyventojų sveikata. Mes turime mūsų Sveikatos ministerijos įstaigos tyrimo duomenis, pagal kuriuos rasta žmogaus sveikatai pavojingų bakterijų ir man tai rūpi. O į kitus niuansus aš nelabai kreipiu dėmesio. Man labai keistai atrodo toks bandymas dengtis arba sakyti, kad kenkiam eksporto rinkoms, atvirkščiai mūsų eksporto rinkoms kenkia, kai Veterinarijos tarnybos vadovas sulaukia tokių įtarimų. Aš manau, kad tai žymiai labiau kenkia“, – kalbėjo ministras.

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje ministras pasidalino J.Miliaus žinutės turiniu: „Gerb.ministre, reiketu pirmiausia issiaiskinti padeti-tik veliau komentuoti.Apmaudu, jog nezinant situacijos,kenkiate Lietuvos prestizui,jos maisto produktu eksportui.170 valstybiu i kurias eksportajame produktus-nebuvo ne karta nustatyti trukumai del maisto saugos.Lietuva 2% lenkia europos salis del maisto saugos rodikliu.As tikejausi,jog Jus esate siek tiek auksci au uz tuos kurie kuria istorijas.J.M.“ (kalba netaisyta – BNS).

„Ar tokių įmonių kaip „Judex“ produkcija irgi buvo įskaičiuojama į pozityvią statistiką? Fiktyvu, kaip Graikijoje. Gėdinga dangstyti galimą korupciją tokia statistika. Be to, stebina, kad tokioje situacijoje VMVT vadovas bando slapstytis atostogose, o ne dirbti. Nesuprantu ir ministrės V.Baltraitienės, kuri tai toleruoja. Vertėtų geriau priimti sąžiningą sprendimą ir trauktis iš VMVT vadovo pareigų, užleidžiant vietą kitam, kam iš tiesų būtų svarbu šalies gyventojų sveikata ir valstybės reputacija“, – socialinio tinklo paskyroje teigė ministras.

Anot J.Poželos, ministrė klaidina sakydama, kad VMVT nepavaldi Žemės ūkio ministerijai.

„Pagal mūsų įstatymus, nėra nė vienos valstybinės institucijos prie Vyriausybės. Yra kuruojančios ministerijos ir šiuo atveju šią tarnybą kuruoja Žemės ūkio ministerija. Jeigu ministrė mano, kad ji negali susitvarkyti su šia institucija, tai aš su malonumu pasiūlyčiau administravimą perduoti Sveikatos apsaugos ministerijai“, – pabrėžė J.Požela.

Pagal VMVT nuostatus, tarnybos direktorius yra atsakingas ir atskaitingas Vyriausybei ir žemės ūkio ministrui. Žemės ūkio ministras taip pat teikia tarnybos vadovo kandidatūrą Vyriausybei ir tvirtina tarnybos strateginį veiklos planą. Nuostatuose numatyta, kad tarnybos direktorius už savo veiklą turi atsiskaityti Vyriausybės arba žemės ūkio ministro reikalavimu.

Ketvirtadienį Generalinė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba pranešė gavusios nepriklausomos laboratorijos duomenis, kad šaldytų maisto produktų gamybos bendrovės „Judex“ produkcijoje rasta salmonelių ir žarninių lazdelių.

V.Baltraitienė: J.Poželos pareiškimai gali būti žalingi eksportui

„Darbietė“ V.Baltraitienė teigia, jog sveikatos apsaugos ministro vieši pareiškimai apie situaciją Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje gali būti žalingi Lietuvos eksportui.

„Jaunojo kolegos visus pasisakymus skaito ir užsienio spauda, ir reikia neužmiršti, kad mes eksportuojam produkciją į 170 šalių ir iš nė vienos šalies nesame sulaukę priekaištų, kad mūsų bloga produkcija, kad negalime eksportuoti, kad tai yra pažeidimai“, – BNS penktadienį sakė V.Baltraitienė.

Šarūnės Janušonytės/15min nuotr./Žemės ūkio ministrės V.Baltraitienės ir Latvijos žemės ūkio ministro J.Duklavs spaudos konferencija
Šarūnės Janušonytės/15min nuotr./V.Baltraitienė

Anot žemės ūkio ministrės, VMVT yra pavaldi visai Vyriausybei, tad atsakomybę dėl tarnybos veiklos turi prisiimti ir ministras socialdemokratas J.Požela.

„Jaunasis mano kolega iš nepatirties, iš nežinojimo, noro pasireikšti ir savo nuomonę pareikšti tegul pasiskaito, kam Maisto ir veterinarijos tarnyba yra pavaldi – tai yra Vyriausybei ir jos veiklą kontroliuoja tuo pačiu lygiai taip pat ir sveikatos ministras. (...) Jaunasis kolega turėtų labai gerai pagalvoti, ar ir jis neturi tam tikros atsakomybės už sveikatą ir tą pačią saugą. Grįš premjeras, teiksim pasiūlymus, bet tarnyba pateiks visą informaciją, kas čia vyksta“, – BNS penktadienį sakė V.Baltraitienė.

Ji komentavo sveikatos apsaugos ministro J.Poželos viešą kritiką, pastarajam pareiškus, jog žemės ūkio ministrė delsia ir vengia imtis atsakomybės dėl situacijos VMVT.

„Žemės ūkio ministrui tik pavesta išleist atostogų, išleist į komandiruotes (tarnybos vadovą), formuojant bendrą politiką – pavyzdžiui, politinius sprendimus priimant, kuriuos mes patys teikiam Vyriausybei dėl ilgalaikių programų. Na, o tikrinimas įmonėse, tai tikrai ne Žemės ūkio ministerija kontroliuoja, nei jos kompetencija yra, tai yra savarankiška institucija – Veterinarijos tarnyba, kuri turi tą funkciją turi atlikti“, – aiškino V.Baltraitienė.

Anot žemės ūkio ministrės, VMVT yra pavaldi visai Vyriausybei, tad atsakomybę dėl tarnybos veiklos turi prisiimti ir ministras socialdemokratas J.Požela.

„Veterinarijos tarnyba labai daug patikrinimų parduotuvėse, sandėliuose, produktų išima iš apyvartos, šio vieno atvejo nenorėčiau komentuoti. Veterinarijos tarnyba turi labai aiškiai pasakyti, ne tik direktorius, visi specialistai, ar tikrino, ar netikrino, jei tikrino ir praleido kažkokius pažeidimus, turi atsakyti visu griežtumu. Bet tai yra ta institucija, kuriai spaudimo niekas negali daryt – sakyti, ten tikrinkit, ten netikrinkit“, – sakė ministrė.

Išvadą žada pateikti kitą savaitę

Darbo dienos pabaigoje ministrė vis dėlto pakeitė savo poziciją ir pranešė, kad kitą savaitę žada paskelbti savo išvadą, ar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius gali toliau eiti pareigas.

„Premjeras tikiuosi išsikvies poną Milių ir kalbės, lygiai taip pat mes esame susitarę susitikti (su J.Milium) ir kalbėti kitą savaitę, ką jis pats galvoja. Dar nežinau, kurią dieną. Su juo kontaktus turėjome ir sutarėme susitikti kitą savaitę. Susitiksiu su ponu J.Milium ir pateiksiu Vyriausybei savo išvadą, kur galbūt siūlysiu trauktis, o gal pats direktorius trauksis“, - BNS sakė V.Baltraitienė.

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius penktadienį įpareigojo žemės ūkio ministrę įvertinti, ar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius gali toliau eiti pareigas.

V.Baltraitienė teigė, kad kalbėjo su premjeru ir jam pasakė, jog renka visą informaciją apie situaciją.

„Mes esame sutarę su laikinai einančiu Veterinarijos tarnybos direktoriaus pareigas Vidmantu Paulausku, ateis į Vyriausybę ir kartu pristatysime tą informaciją, kai bus Vyriausybės posėdis. Kai gausiu visą informaciją, tai pateiksiu savo išvadas ir dėl direktoriaus, ir ką toliau siūlysime daryti“, - kalbėjo ministrė.

Ji taip pat stebėjosi premjero raginimu po visą savaitę tvyrojusios ministro pirmininko tylos.

Pagal VMVT nuostatus, tarnybos direktorius yra atsakingas ir atskaitingas Vyriausybei ir žemės ūkio ministrui.

J.Miliui praeitą savaitę pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo teisėsaugos tyrime dėl galimai nuslėptos bakterijos šaldytų maisto produktų gamybos bendrovės „Judex“ produktuose. Jam yra skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš šalies. Pats J.Milius sako, kad ši kardomoji priemonė jam numatyta taikyti iki rugpjūčio 7 dienos. Jam taip kurį laiką uždrausta bendrauti su tam tikrais asmenimis.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė praėjusią savaitę teigė, kad Vyriausybės skiriamą pareigūną įmanoma nušalinti tik esant teismo įpareigojimui tai padaryti. J.Milius šią savaitę išleistas atostogų, kurios turėtų tęsti iki rupgjūčio pabaigos.

J.Milius jam pareikštus įtarimus vadina juokingais. Jis teigė pats neketinąs trauktis iš pareigų, nes taip pripažintų savo kaltę. J.Milius taip pat yra sakęs, jog „nesispardytų“, jei premjero būtų paragintas atsistatydinti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gyvenimas

Gulintis autostradoje vairuotojas meldė pagalbos ir buvo priblokštas greitosios operatorių sprendimų

Interviu Aktualu

Kauno savivaldybę į Panevėžį iškeitęs G.Petrauskas: „Nenoriu žaisti politikos žaidimo“

Aktualu

Išskirtinėje Klaipėdos vietoje benamis surentė ir nuomoja apartamentus varguoliams

Vardai

„Dydžio (r)evoliucijos“ finalininkė Dovilė Rostovskytė: „Dėl savo išvaizdos negalėjau įsidarbinti teatre“

„Ginčas“: ar pasiteisino Luko Lekavičiaus sprendimas palikti „Žalgirį“?

Aktualu

Dėl grasinimų D.Šakalienei – kreipimasis į prokuratūrą

Aktualu

Pravieniškėse izoliuoti „bachūrai“ ir „vierchai“: perkelti į kamerinio tipo patalpas

Aktualu

Žiniasklaida: Jungtinė Karalystė ir ES pasiekė susitarimą dėl „Brexit“

Vitaminai sielai. A.Kriščiūnas išdavė paslaptį, koks klausimas kas vakarą gali pakeisti gyvenimą

Tiesiogiai 24sek

Grupės lyderio iššūkis: „Rytas“ – „Uniks“

Pasaulis kišenėje

Tarpkultūrinis įsivaikinimas: kai motina dėl vaiko nukeliauja tūkstančius kilometrų

Aktualu

J.Petrauskienė apie rezultatus įvedus etatinį: kai kur mokyklos – rinkimų „įkaitės“

Vardai

Naomi Campbell kalėdinėje fotosesijoje įsiamžino su 67-erių mama: atrodo tarsi bendraamžės

Gazas

Kodėl policijos automobiliai naudoja mėlynas ir raudonas šviesas?

Gazas

7 patarimai: kaip paruošti automobilį žiemai ir ką daryti, kad plaudami nepažeistumėte dažų?

Vardai

Ieva Zasimauskaitė atšaukė „Eurovision afterparty“: „Matyt, esu per jauna organizuoti koncertus“

Vardai

Monika Šedžiuvienė jau pasvajoja apie vestuves su nauja meile: „Sakė pasipirš, kai išsiskirsiu“

Sportas

Mače dėl šachmatų pasaulio čempiono sosto – ketvirtos lygiosios

Verslas

Nuo 2019 metų kovo brangs degtinė, nes 10 proc. žadama padidinti akcizus

Aktualu

E.Macrono pėdomis: A.Merkel irgi paragino kurti Europos armiją

Naujienos

Gyvenimas

Gulintis autostradoje vairuotojas meldė pagalbos ir buvo priblokštas greitosios operatorių sprendimų

Smurto randai

Interviu Aktualu

Kauno savivaldybę į Panevėžį iškeitęs G.Petrauskas: „Nenoriu žaisti politikos žaidimo“

Aktualu

K.Brazauskienės sūnaus buhalterė teisme: „Lėšos ne įmonės, bet ėjo per įmonę“

„Ginčas“: ar pasiteisino Luko Lekavičiaus sprendimas palikti „Žalgirį“?

Sportas

Olimpinė karatė: Kodėl čia nelyja medaliais? Ir ar jų reikia?

Vardai

„Dydžio (r)evoliucijos“ finalininkė Dovilė Rostovskytė: „Dėl savo išvaizdos negalėjau įsidarbinti teatre“

Tiesiogiai 24sek

Grupės lyderio iššūkis: „Rytas“ – „Uniks“

Vitaminai sielai. A.Kriščiūnas išdavė paslaptį, koks klausimas kas vakarą gali pakeisti gyvenimą

Aktualu

Amerikiečiai ieško po gaisro Kalifornijoje dingusių artimųjų: „Nerimas auga kasdien“

Aktualu

Žiniasklaida: Jungtinė Karalystė ir ES pasiekė susitarimą dėl „Brexit“

Gyvenimas

Pirmoji videolaida „Atvirai su vadovu“: daugelio problemų išvengsite suskaičiavę iki dešimties

Aktualu

Pravieniškėse izoliuoti „bachūrai“ ir „vierchai“: perkelti į kamerinio tipo patalpas

Vardai

Naomi Campbell kalėdinėje fotosesijoje įsiamžino su 67-erių mama: atrodo tarsi bendraamžės

Pasaulis kišenėje

Tarpkultūrinis įsivaikinimas: kai motina dėl vaiko nukeliauja tūkstančius kilometrų

Vardai

Ieva Zasimauskaitė atšaukė „Eurovision afterparty“: „Matyt, esu per jauna organizuoti koncertus“

Gazas

Kodėl policijos automobiliai naudoja mėlynas ir raudonas šviesas?

Vardai

Monika Šedžiuvienė jau pasvajoja apie vestuves su nauja meile: „Sakė pasipirš, kai išsiskirsiu“

Aktualu

Dėl grasinimų D.Šakalienei – kreipimasis į prokuratūrą

Sportas

Mače dėl šachmatų pasaulio čempiono sosto – ketvirtos lygiosios

Vardai

Ypatingos

04:06
09:17

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie 15min