Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjeras po biudžeto priėmimo: lengvesnių metų nežadame, pažadame atsakomybę

Baltijos jūros valstybių  Vyriausybių vadovų susitikimuose pirmininkavo A.Kubilius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Baltijos jūros valstybių Vyriausybių vadovų susitikimuose pirmininkavo A.Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimui vėlyvą antradienio vakarą patvirtinus kitų metų valstybės biudžetą, parlamentarams dėkojo ir premjeras Andrius Kubilius, ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė. Premjeras savo padėkoje žadėjo, kad kitąmet iki rinkimų dar spės Lietuvą išmokyti gyventi pagal pajamas.

„Tikrai neprižadame, kad kiti metai bus lengvesni, bet prižadame vieną dalyką: nepaisant to, kad kiti metai yra rinkiminiai, ir toliau elgtis taip pat atsakingai ir pasiekti, kad mes visi kartu išmoktumėm gyventi pagal tas išgales, kurias galime Lietuvoje sukurti. Tai yra svarbu ne tik mums, bet tai yra svarbu visai Lietuvai ir mūsų vaikams bei anūkams“, – pažymėjo premjeras.

Anot jo, svarbiausia, kad balsavime dėl biudžeto Seimas elgėsi koordinuotai ir atsakingai, o biudžete numatytas numatytas 3 proc. deficitas bei įvykdomas pažadas atkurti pensijas.

„Iš tikrųjų priėmėme svarbų biudžetą. Tikrai nelengvą biudžetą, bet kartu ir labai atsakingą biudžetą. Tai, kad patvirtinome biudžetą, kuriame ir deficitas yra mažesnis nei 3 proc., ir pensijos atstatomos, ir daugelis kitų problemų yra sprendžiama tikrai yra didelis pasiekimas tokiom aplinkybėm. Gerbiami kolegos, tikrai nuoširdžiai dėkoju visiems Vyriausybės vardu ir opozicijai, ir koalicijai, koalicijai ypač už vieningą balsavimą“, – sakė premjeras.

Seimo primininkė pažymėjo ir tai, kad šįkart svarstant biudžetą opozicija apsiėjo be didelių protesto akcijų.

Savo ruožtu opozicinės socialdemokratų partijos atatovas Vytenis Povilas Andriukaitis pasinaudodamas replikos po balsavimo teise sakė besistebintis premejero sveikinimais, kai biudžetas priimamas itin trapus – net nepatvirtinus visų su juo susijusių įstatymų.

„Turime gana keistą situaciją. Biudžetą patvirtinome, bet nepatvirtinome pajamų šaltinių: du mokesčiai dar yra nepriimti. Ir vienas tobulinime, ir kitas tobulinime. Keistai atrodo, tiesa? Nežinome pajamų dalies, bet biudžetą pasitvirtinome ir nebežinome, kaip bus. Akivaizdu, kad balandžio mėnesį teks vėl peržiūrėti biudžetą, nes rodikliai yra labai trapūs“, – pažymėjo jis.

Primename, kad Seimui antradienį nepavyko priimti Nekilnojamojo turto įstatymo pataisų, pagal kurias jau kitąmet ketinama apmokestinti didesnės nei 1 mln. litų vertės privatų nekilnojamąjį turtą. Skaičiuojama, kad toks mokestis į biudžetą turėtų atnešti 17 mln. litų.

Taip pat neaišku, ar bus apmokestintos indėlių palūkanos. Jų apmokestinimui pritaria konservatoriai, tuo metu liberalai priešinasi.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min