Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjeras prašo STT informacijos apie Viešųjų pirkimų tarnybos direktorių

Andrius Kubilius
Aurelija Kripaitė / Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Ministras pirmininkas Andrius Kubilius antradienį kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydamas pateikti informaciją apie Rimgaudą Stanislovą Vaičiulį, kuris eina Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus pareigas.

Vadovaudamasis Korupcijos prevencijos įstatymo 9 straipsniu ir Valstybės tarnybos įstatymo 29 straipsnio 2 dalimi, premjeras prašo pateikti informaciją, ar Viešųjų pirkimų tarnybos direktorius R.Vaičiulis nėra padaręs korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos požymių turinčios veikos, teigiama išplatintame pranešime.
 
Prieš kelias savaites į ministrą pirmininką kreipėsi ūkio ministras Dainius Kreivys, informuodamas, kad 2008 m. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba, grubiai pažeisdama Viešųjų pirkimų įstatymą ir procedūras, neskelbiamų derybų būdu už beveik 3,9 mln. litų įsigijo 1080 kompiuterių. Ūkio ministro teigimu, Viešųjų pirkimų tarnybos vadovybė, turėdama išsamią informaciją apie grubius Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimus, nenutraukė šio pirkimo procedūrų ir nesiėmė jokių veiksmų, kad būtų patraukti atsakomybėn pirkimą organizavę asmenys.

Ministro pirmininko potvarkiu 2009 m. gruodžio 2 d. buvo sudaryta komisija Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus R.Vaičiulio galimam tarnybiniam nusižengimui ištirti. Komisija turi pagrindo manyti, kad galėjo būti padarytos korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos bei piktnaudžiaujama tarnybine padėtimi Viešųjų pirkimų tarnyboje.

Korupcijos prevencijos įstatymas numato, kad siekiant, jog valstybės ar savivaldybių įstaigose dirbtų tik nepriekaištingos reputacijos asmenys, teisėsaugos ir kontrolės institucijos pateikia valstybės tarnautoją paskyrusiam ar skiriančiam įstaigos vadovui ar valstybės politikui turimą teisėtai surinktą bei objektyvią informaciją apie asmenį, siekiantį eiti arba einantį pareigas valstybės ar savivaldybės įstaigoje.

Premjeras prašo STT pateikti informaciją kuo greičiau, kadangi nuobaudos Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriui R.Vaičiuliui skyrimo terminai baigiasi š.m. gruodžio 30 d.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min