Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 29d. 10:06

Premjeras ragina siekti dialogo su kitataučiais, o ne sėti nepakantumą

Andrius Kubilius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Andrius Kubilius

Premjeras Andrius Kubilius nepriimtinais ir XXI amžiaus Lietuvai nederamais laiko šūkius, kuriuos skelbia trečiadienį Dieveniškėse surengtos jaunimo stovyklos nariai. Tarp jų – ir grasinimas „ūkišku muilu išplauti burną“ kalbantiems slavų ir germanų kalbomis.

„Kaip tik tuo metu, kai Vyriausybė ėmėsi žingsnių išplėsti dialogą su Lietuvos lenkų bendruomene, pasiūlė paketą priemonių Vilniaus krašto socialinei ir ekonominei raidai skatinti, kažkas imasi veiksmų, kurie griauna tarpusavio pasitikėjimą ir skatina tautinę neapykantą“, – apgailestavo Vyriausybės vadovas.

Dar didesnę Premjero nuostabą sukėlė nuotraukose užfiksuotas uniformą vilkinčių Lietuvos pareigūnų dalyvavimas šiame renginyje. Nuotraukose matyti, kaip dalis pareigūnų „garbės rikiuotėje“ atiduoda pagarbą Lietuvos ir nacionalistų vėliavoms.

„Kreipiuosi į struktūrų, kurioms atstovauja minėti pareigūnai, vadovus, kad šie paaiškintų visuomenei savo pareigūnų dalyvavimo aplinkybes“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Premjero A.Kubiliaus nuomone, atlaidžiai žiūrėti į tokius reiškinius neturime teisės, ypač po tragiškų įvykių Norvegijoje, kai kraštutinių pažiūrų Norvegijos pilietis A.B.Breivikas išžudė kelias dešimtis niekuo dėtų žmonių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min