Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 5d. 11:17 , Atnaujinta: 2018 gruodžio 5d. 15:37

Sudaryta derybų grupė dėl viešojo sektoriaus darbuotojų algų finansavimo

Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis

Vyriausybė trečiadienį nusprendė sudaryti derybų grupę dėl viešojo sektoriaus finansavimo iki 2025 metų. Tokio žingsnio imtasi ketvirtą savaitę tęsiantis dalies pedagogų streikams dėl rugsėjį įvesto etatinio apmokėjimo modelio ir didesnių algų.

„Šiandien Vyriausybė nutarimu priėmė, kad tokia darbo grupė būtų sudaryta“, – po posėdžio žurnalistams sakė premjeras.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis trečiadienį paskelbė, kad davė nurodymą sukurti derybų grupę dėl viešojo sektoriaus finansavimo iki 2025 metų. Tokio žingsnio premjeras ėmėsi ketvirtą savaitę tęsiantis dalies pedagogų streikams. Apie tai S.Skvernelis paskelbė socialiniame tinkle „Facebook“.

„Esu ir jaučiuosi atsakingas už tai, kas vyksta valstybėje. Todėl šiandien raginu visas konfrontuojančias puses sudėti ginklus, mesti į šalį asmeniškumus, užbraukti brūkšnį ir imtis konstruktyvių bei konkrečių darbų“, – feisbuke parašė ministras pirmininkas.

„Žengiu pirmąjį žingsnį. Ką tik daviau nurodymą dėl derybinės arba darbo komisijos sukūrimo. Jai bus pavesta sukurti tvarią, ilgalaikę viso mūsų šalies viešojo sektoriaus finansavimo strategiją iki 2025 metų“, – pridūrė jis.

Premjeras teigia, kad kalba eina apie visus be išimties sektorius: nuo mokytojo iki ugniagesio, nuo mediko iki socialinio darbuotojo.

„Konkrečius pasiūlymus komisija, kuri posėdžiaus ne rečiau kaip kartą per savaitę, turės pateikti ne vėliau kaip iki kovo 10 dienos. Tam, kad juos būtų galima priimti bei patvirtinti pirmosiomis Seimo pavasario sesijos dienomis. Į komisiją kviečiame visų nacionalinių profesinių sąjungų, Lietuvos savivaldybių asociacijos, taip pat visų parlamentinių politinių partijų atstovus“, – teigė S.Skvernelis.

Jis kreipėsi ir į streikuojančius pedagogus: „Atskirai kreipiuosi į streikuojančius ir to nedarančius mokytojus. Žinau, kad visi pavargote. Ne tik nuo streiko, bet ir nuo ilgus dešimtmečius dalintų, bet neįgyvendintų pažadų. Nei aš, nei Vyriausybė nedaliname pažadų, kurių negalime ar neketiname įgyvendinti. Duodame realius pažadus, kuriuos vykdome. Ne tik savo, bet ir ankstesnių Vyriausybių.

Sprendimai, kurie gimė po diskusijų su Jumis ir Jūsų partneriais, jau duoda teigiamus rezultatus. Einame teisingu keliu, svarbiausia – nesustoti ir vėl, eilinį kartą, nepasukti atgal ar į bekelę.“

S.Skvernelis pripažino, kad ne viskas klostosi sklandžiai, ne viskas pasiteisino, ne viskas iki galo apgalvota, bet esą sprendimų trūkumai ir problemos yra matomos, yra pasiruošta tai taisyti ir tobulinti.

S.Skvernelis tvirtino, kad nedalina pažadų, kurių negali ar neketina įgyvendinti.

„Aš siūlau mokytojams, kurie šiandien streikuoja, jų atstovams, taip pat ir profesinei sąjungai, jungtis į šitą darbo grupę, sėsti prie derybų stalo“, – žurnalistams sakė jis.

Numatyta, kad darbo grupei vadovaus Vyriausybės vicekancleris Deividas Matulionis, BNS patvirtino premjero atstovas spaudai Tomas Beržinskas.

Ministerijoje jau savaitę nakvojantys pedagogai trauktis neketina, pranešta trečiadienio rytą. Streikas mokyklose tęsiasi jau apie mėnesį.

Problemų nesprendžia

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininko pavaduotojas Vytautas Silvanavičius portalui LRT.lt komentuodamas premjero paskelbtą žinią sakė, kad pradedama ne nuo tų darbų.

„Jo siekis gali būti platesnis, panašius klausimus kelia ir kiti. Tačiau premjerui pirmiausia reikėtų dėliotis darbų eiliškumą. Jeigu dabar yra kolektyvinis darbo ginčas, tai jis procedūras: reikia sudaryti ginčo komisiją ir sėdus prie stalo susitarti šitais klausimais, kurie bus kaip sudėtinė dalis kitų klausimų.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vytautas Silvanavičius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vytautas Silvanavičius

Vertinu tai, kaip klausimo stūmimą tolyn. Situacijos tai nekeičia. Kad situacija keistųsi iš esmės, mes tam pasirengę, reikia sėsti sudarytoms mūsų ir jo šalies derybinėms grupėms ir sutarti dėl iškeltų reikalavimų įgyvendinimo datų ir dydžių“, – komentavo A.Navicko pavaduotojas.

V.Silvanavičius ragino S.Skvernelį laikytis Darbo kodekse numatytų ginčo sprendimo procedūrų – sėsti prie derybų stalo: „Ar suderėsime, ar ne, tai jau kitas klausimas. Lietuvoje toks socialinis dialogas vyksta, kai viena pusė diktuoja kitai pusei, nesilaikydama reglamento, kuris numatytas.“

Nors antradienį atrodė, kad trečiadienį mokytojai gali palikti ŠMM patalpas, trečiadienį paskelbta, kad to daryti neplanuojama. „Mes neužėmėme ministerijos, būname tik vienoje jos salėje, darbo netrukdome“, – teigė V.Silvanavičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min