Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 2d. 17:04 , atnaujinta: 2016 rugsėjo 2d. 17:50

Premjeras smogia prezidentei: „Reikli visiems, tik ne sau“

Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius penktadienį vykusiame partijos tarybos posėdyje pareiškė, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė susijusi su pastaruoju metu socialdemokratus purtančių skandalų kūrimu.

„Skandalų kūrimo virtuvė, į kurią vis labiau yra įtraukiamos ir teisėtvarkos institucijos, ir tos kuriamos situacijos ir insinuacijos šiandien jau tampa atvirais rinkimų kovos įrankiais, kas teisinėje valstybėje, mano manymu, būtų tikrai neįmanoma. Yra kai kada, galima drąsiai pasakyti, juntama tam tikra režisieriaus ranka“, – kalbėjo A.Butkevičius.

Tęsdamas premjeras kalbėjo, kad priešrinkiminiu metu matoma dvigubų standartų kultūra.

„Prezidentė atvirai įsijungė į rinkiminę kovą, kuriai taiko labai griežtus moralinius vertinimo kriterijus visiems aplinkiniams, tik ne sau, savo artimos aplinkos žmonėms. Prezidentė vienasmeniškai sprendžia, kas ne prie ko ir kas turi prisiimti atsakomybę“, – reaguodamas į pastarųjų dienų prezidentės komentarus dėl kariuomenės pirkinių kalbėjo A.Butkevičius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Juozas Olekas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Juozas Olekas

Tuomet socialdemokratų partijos pirmininkas prisiminė 1991 m. klausytas paskaitas apie vadybą.

Prezidentė vienasmeniškai sprendžia, kas ne prie ko ir kas turi prisiimti atsakomybę, – rėžė A.Butkevičius.

„Kas labiausiai įstrigo, kad kiekvienas turi turėti asmeninę atsakomybę. Kiekvienas turi įgaliojimus. Tas, kas yra teoriškai aprašyta Lietuvoje. Tų įgaliojimų rėmuose priimti sprendimus ir tų sprendimų rėmuose jis neša atsakomybę. Gal kas žinote naujesnį modelį? O kas Lietuvoje prieš rinkimus darosi? Pavaldžios institucijos departamento vadovas ar specialistas, kas gali paneigti, kad gali, atvirai lietuviškai kalbant, pakišti kiaulę?“, – klausė premjeras.

Jis tikino, kad krašto apsaugos ministro Juozo Oleko atveju „pats vadovas tą vagį pastebėjo, pats vadovas perdavė Generalinei prokuratūrai, o po to pats vadovas paverčiamas atpirkimo ožiu“.

„Ir kas blogiausia, kad mes patys tuo kitą sykį gėrimės. Duodame interviu kritikuodami, reikalaudami“, – piktinosi socialdemokratų Broniaus Bradausko ir Gedimino Kirkilo pasisakymais A.Butkevičius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gediminas Kirkilas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gediminas Kirkilas

Vėliau kalbėdamas su žurnalistais premjeras tikino nebesuprantantis, kas vyksta valstybėje, jei po to, kai ministras pats aptiko galimai norinčius pasipelnyti darbuotojus, o dabar jį norima nubausti.

„Pradedu nebesuprasti psichologinio klimato mūsų Lietuvoje. Kai kada nesuprantu, kad žmonės, kurie užima labai atsakingas pareigas, tuo manipuliuoja. Galiu pasakyti, kad aš turiu informacijos, kad krašto apsaugos ministras skambino prezidentei, apie tą įvykį ją informavo, o ji išėjusi davė interviu lyg būtų su juo nekalbėjusi ir kitokia informacija buvo pasakyta“, – dėstė A.Butkevičius.

Premjeras tikino, kad pats J.Oleką palaiko ir palaikys.

Klausiamas, ar jo penktadienio pasisakymas reiškia, kad su prezidente jau iškastas karo kirvis, A.Butkevičius gynėsi, kad pats visuomet mieliau problemas spręstų susėdęs prie stalo.

Tačiau su prezidente A.Butkevičius akis į akį nebuvo susitikęs nuo balandžio. D.Grybauskaitė ir A.Butkevičius dalyvavo penktadienį vakare vyksiančiame renovuotos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos atidaryme, tačiau nežinia, ar ten ras laiko pasikalbėti apie politinę situaciją. Į biblioteką premjeras ir prezidentė įėjo pro skirtingus įėjimus, kad išvengtų žurnalistų dėmesio.

Socialinis modelis trūks plyš turi būti

Socialdemokratų pirmininkas pyko, kad nė vienas partijos narys nesurengė spaudos konferencijos dėl konservatorių nesėkmės, kai Lietuva pralaimėjo teisinį ginčą su „Gazprom“.

„Kiek iš jūsų surengėte spaudos konferenciją? Pakvietėte kokį pareigūną į frakciją pasikalbėti? Tyla? Tyla..“, – tėvo tonu moralizavo premjeras.

Tuomet jis ėmėsi kalbos apie socialinį modelį.

Anot jo, priimdami šį įstatymų paketą socialdemokratai galėjo paneigti stereotipus neva tai nenaujoviška, nemoderni partija.

Premjeras pareikalavo savo partijos frakcijos vadovus Seime nebežaisti vaikų darželio ir paruošti scenarijų, kad iki biudžeto projekto būtų surastas kompromisas, koks Darbo kodeksas bus priimtas, kad Europos Komisija jį laikytų strategine reforma ir leistų taikyti didesnį biudžeto deficitą.

A.Butkevičius savo kalboje rado vietos ir patarimui plačiau naudotis socialiniais tinkais ir nesibaiminti išorinės, bet išvengti vidinės kritikos.

„Kiekvienas politikas turi suprasti, kad aš esu orientuotas į pasiekimus, į pergalę, į sėkmę“, – sakė jis.

Liepė daugiau, bet gudriau naudotis socialiniais tinklais

Apie socialinius tinklų naudojimą partiečius mokė ir Algirdas Sysas. Jis tikino, kad tokie atvejai, kai vienas socialdemokratas „priklijavo“ JAV prezidento Barracko Obamos veidą beždžionei, yra nepateisinami. Šį skandalą aprašė 15min.

„Jei jums kils noras kokį nors veidą klijuoti gyvūnui, klijuokite mano, aš nesupyksiu“, – juokavo A.Sysas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algirdas Sysas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algirdas Sysas

Penktadienį socialdemokratus viešųjų ryšių klausimu konsultuojantis specialistas Linas Kontrimas tarybos nariams pristatė ir kelis televizijoje rodyti paruoštus reklaminius klipus.

Šiemet rinkimuose socialdemokratai dalyvaus su šūkiu „Girdim. Matom. Darom.“.

Penktadienį socialdemokratai tarybos posėdyje vėl nepatvirtino galutinės rinkimų programos, nors ją jau rengia beveik dvejus metus. Dar penktadienį projektui kai kurie partiečiai turėjo pastabų, o rinkimų štabas žadėjo iki programos publikavimo į jas atsižvelgti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min