Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 08 10, 07:05

Premjeras su žemės ūkio ministre tariasi dėl Veterinarijos tarnybos ir jos vadovo

Po atostogų grįžęs premjeras Algirdas Butkevičius su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene tariasi dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo likimo.
Jonas Milius
Jonas Milius / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

V.Baltraitienė pirmadienį pareiškė, kad pasiūlė prekyba poveikiu įtariamam Jonui Miliui pačiam pasitraukti iš pareigų, nes teisinio pagrindo jo atleisti nėra. Be to, anot ministrės, sprendimus priimti dėl J.Miliaus turės ministras pirmininkas.

Premjero atstovė Evelina Butkutė-Lazdauskienė pirmadienį BNS teigė, kad A.Butkevičiaus nuomone būtų geriau, jei J.Milius pasitrauktų iš pareigų savo noru.

J.Milius anksčiau yra sakęs, kad nežada atsistatydinti, nes šitaip pripažintų nusikaltęs.

J.Milius anksčiau yra sakęs, kad nežada atsistatydinti, nes šitaip pripažintų nusikaltęs. Tačiau jei būtų paragintas premjero, J.Milius sakė, kad tokiu atveju nesipriešintų.

Premjeras A.Butkevičius grįžta iš atostogų trečiadienį, o ketvirtadienį rengiamas Vyriausybės posėdis.

Pagal Veterinarijos tarnybos nuostatus, tarnybos direktorius yra atsakingas ir atskaitingas Vyriausybei ir žemės ūkio ministrui. Žemės ūkio ministras taip pat teikia tarnybos vadovo kandidatūrą Vyriausybei ir tvirtina tarnybos strateginį veiklos planą. Nuostatuose numatyta, kad tarnybos direktorius už savo veiklą turi atsiskaityti Vyriausybės arba žemės ūkio ministro reikalavimu.

Tyrimą dėl prekybos poveikiu atliekanti teisėsauga aiškinasi įtarimus, kad J.Miliaus vadovaujama Maisto ir veterinarijos tarnyba galėjo nuslėpti bakterijos užkratą šaldytų maisto produktų gamybos bendrovės „Judex“ produktuose ir nesiėmė reikiamų veiksmų. Šiame tyrime įtarimai be J.Miliaus pateikti dar penkiais asmenims. Su bendrove „Judex“ siejamas Seimo narys „tvarkietis“ Petras Gražulis apklaustas specialiuoju liudytoju.

Praėjusią savaitę Generalinė prokuratūra ir Specialių tyrimų tarnyba pranešė, kad patikrinus „Judex“ produkciją nepriklausomoje laboratorijoje nustatytas kelių bakterijų užkratas bendrovės šaldytuose gaminiuose. Maisto ir veterinarijos tarnyba sustabdė „Judex“ veiklą ir atlieka savą tyrimą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min