Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjeras teigia nematantis pagrindo pareigūnų protestams

Spaudos konferencija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: BNS
0
A A

Palyginti su praėjusių metų viduriu policijoje dirbančių statutinių pareigūnų atlyginimai dabar yra didesni, todėl pagrindo protestuoti nesą.

Tai penktadienį po susitikimo su vidaus reikalų sistemos tarnybų vadovais pareiškė premjeras Andrius Kubilius ir finansų ministras Algirdas Šemeta.

A.Kubiliaus teigimu, darbo užmokesčio fondas statutiniams policijos pareigūnams palyginti su pernai išaugo beveik 8 mln. litų – nuo 407,7 mln. iki 415,69 mln. litų.

„Aš, tiesą sakant, nežinau, kodėl statutiniai pareigūnai ėjo šiandien ir protestavo“, – sakė premjeras.

A.Šemeta savo ruožtu teigė, kad praėjusių metų pabaigoje policijos pareigūnų atlyginimai buvo laikinai padidinti, o šiemet lėšų padidintam darbo užmokesčiui nesą, tačiau šiųmečiai atlyginimai ir taip esą didesni už buvusiuosius 2008 metų viduryje.

Aš, tiesą sakant, nežinau, kodėl statutiniai pareigūnai ėjo šiandien ir protestavo, – sakė Andrius Kubilius.„Pernai spalį buvo padidinti atlyginimai policijos sistemoje, ir tas padidinimas praėjusiais metais galiojo 3 mėnesius, o dabar jis tarsi turėtų galioti visiems 12 mėnesių ir, kaip suprantu, tiems padidintiems atlyginimams mokėti Policijos departamentui lėšų darbo užmokesčio fondo buvo per mažai. Jie ėmėsi kitų priemonių, kad tilptų į nustatytą darbo užmokesčio fondą. Tačiau jeigu mes imsime atlyginimus, kurie buvo iki padidinimo, ir imsime atlyginimus dabar, tai dabar atlyginimai yra netgi didesni negu praėjusių metų viduryje“, – aiškino ministras.

Premjeras taip pat minėjo, kad parengtas įstatymo projektas, kuriuo siekiama įtvirtinti pareigūnams galimybę pasirinkti palankiausią penkerių metų laikotarpį, pagal kurį būtų skaičiuojama pensija.

A.Kubiliaus teigimu, šį projektą Vyriausybė gali svarstyti jau kitą savaitę.

Vidaus reikalų sistemos tarnybų vadovų ir Vyriausybės atstovų susitikimas įvyko po penktadienį Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos surengtų įspėjamųjų piketų.

Prie Seimo, Vyriausybės ir Finansų ministerijos vykusius piketus Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinė profesinė sąjunga surengė protestuodama prieš, jos teigimu, valdžios abejingumą pareigūnų problemoms.

Profsąjungos nepasitenkinimą kelia tai, kad valdžia nevykdo pareigūnų atstovų kovo 2 dieną Seimui ir Vyriausybei įteiktų reikalavimų.

Pareigūnai reikalauja atstatyti gruodžio pabaigoje nuo 490 iki 475 litų sumažintą valstybės tarnautojų atlyginimo bazinį dydį, taip pat Policijos departamentui, Vadovybės apsaugos departamentui, Valstybės sienos apsaugos tarnybai bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui skirti ne mažesnį finansavimą nei 2008 metais.

Taip pat reikalaujama Vidaus tarnybos statute reglamentuoti statutinių pareigūnų darbo užmokestį bei nustatyti pareigūnų darbo laiko normą – 40 valandų per savaitę.

Profsąjunga taip pat norėtų tobulinti darbuotojų, vidaus reikalų sistemoje dirbančių pagal darbo sutartį, darbo apmokėjimo tvarką.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis penktadienį teigė, jog galimybių patenkinti pareigūnų reikalavimų nėra.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min