15min be reklamos
2022 01 06, 11:14

Premjerės patarėja: Almatoje gali būti 100 Lietuvos piliečių, pagalbos prašymų nesulaukta

Neramumų apimtame didžiausiame Kazachstano mieste Almatoje gali būti apie 100 Lietuvos piliečių, pagalbos prašymų kol kas nesulaukta, teigia premjerės patarėja Rasa Jakilaitienė.
Temos: 1 Kazachstanas

Anot jos, situacija Kazachstane aptarta ir ketvirtadienį vykusiame Vyriausybės nacionalinio saugumo komisijos posėdyje.

„Užsienio reikalų ministerija stebi situaciją ir koordinuojasi veiksmus su Europos Sąjungos partnerių atstovybėmis Kazachstane. Lietuvos atstovybės Kazachstane yra saugios ir pasiekiamos Kazachstane esantiems Lietuvos piliečiams įprastais ryšio kanalais. Almatoje gali būti apie 100 Lietuvos piliečių, kol kas iš jų negauta pagalbos prašymų“, – BNS teigė ji.

Nuo praeito savaitgalio visą Kazachstaną apėmę protestai trečiadienį peraugo į protestuotojų susirėmimus su policija ir valstybinių įstaigų pastatų šturmą – tai yra didžiausias iššūkis Kazachstano autoritarinei valdžiai per kelis dešimtmečius. Trečiadienį prezidentas Kassymas-Jomartas Tokayevas priėmė Vyriausybės atsistatydinimą.

Maskvos vadovaujama Kolektyvinio saugumo sutarties organizacija (KSSO), vienijanti šešias buvusias sovietines šalis, reaguodama į K.J.Tokayevo kvietimą, ketvirtadienį į Kazachstaną išsiuntė karių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min