Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 21d. 16:36

Premjero kancleris Deividas Matulionis: Lietuva remia Lenkiją dėl Smolensko tragedijos tyrimo

Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio lėktuvo nuolaužos, surinktos į vieną vietą Smolensko aerodrome
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio lėktuvo nuolaužos, surinktos į vieną vietą Smolensko aerodrome

Vyriausybėje apsilankius Lenkijos ambasadoriui Januszui Skolimowskiui, premjeras Andrius Kubilius ir ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis patikino jį, kad Lietuva remia Lenkiją diskusijose dėl Smolensko tragedijos tyrimo.

„Mes remiame Lenkiją manydami, kad tai nepaprastai jautrus ir skaudus įvykis Lenkijai, todėl tyrimas turėtų būti kiek galima labiau bendromis jėgomis įvertintas, ir pasiekta bendra išvada dėl Smolensko tragedijos. Lenkijos pusę šioje srityje tikrai remiame“, – žurnalistams po susitikimo kalbėjo D.Matulionis.

Kaip teigiama po susitikimo išplatintame Vyriausybės pranešime, A.Kubilius patvirtino, kad Lietuva palaiko lenkų poziciją, jog tiesa turi būti išaiškinta ir tragedijos aplinkybių tyrimas privalo būti atliktas nepriekaištingai kruopščiai bei objektyviai.

Lenkijos diplomatas premjerui teigė, kad šios šalies Vyriausybei kelia abejonių neseniai paskelbtos Rusijos tyrėjų išvados dėl Smolensko tragedijos tyrimo.

„Tam tikra prasme buvome sukrėsti ir nusivylę, kai impulsyviai, netikėtai buvo paskelbta Rusijos ataskaita, kuri, mūsų vertinimu, neatsako į klausimus, kuriuos anksčiau iškėlėme, taip pat nėra išsami. Mūsų nuomone, joje pristigo tam tikrų elementų – pavyzdžiui, susijusių su pokalbių su skrydžių kontrolės bokštu protokolais. Netrukus po to jie netikėtai atsirado, tačiau šioje ataskaitoje jų nebuvo“, – po susitikimo žurnalistams dėstė ambasadorius.

Ji teigimu, Lenkija nori visos tiesos.

„Norėtume, kad tarptautinę bendruomenę pasiektų visa tiesa. (...) Mes nevertiname, kas yra labiau kaltas. Manome, kad ir Lenkijos pusei tenka didelė dalis kaltės. Kita vertus, norime, kad būtų iki galo visiems – lenkams, Vyriausybei, politikams, o svarbiausiai žuvusiųjų šeimoms – pateikta visa tiesa“, – dėstė diplomatas.

Praėjusią savaitę Tarpvalstybinis aviacijos komitetas Maskvoje pateikė galutinę ataskaitą apie Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio lėktuvo katastrofos, įvykusios 2010 metų balandžio 10 dieną prie Smolensko, tyrimą. Ataskaitoje sakoma, kad pagrindinė lėktuvo katastrofos priežastis buvo – žmogiškasis veiksnys – įgulos klaidos ir aukštų pareigūnų spaudimas jai. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min