Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 9d. 18:05

Premjero „numarintas“ pažeidėjas K.Jaskelevičius: ką per anksti laidoja, tas dar ilgai gyvena

Saulius Skvernelis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis

Premjero ir kandidato į prezidentus Sauliaus Skvernelio tarnybinės nuobaudos istorijoje atsirado liudytojas. Per rinkimų debatus premjeras įvardino vieną jo 1999 metais nubausto pažeidėjo pavardę. Jis teigė, kad Kelių policijoje nagrinėjo Kęstučio Jaskelevičiaus bylą, bet šis žmogus jau yra miręs. Tačiau tai – netiesa, jis yra gyvas ir 15min patvirtino, jog tuomet dabartinis premjeras jį nubaudė 2 tūkstančių litų bauda.

15min primena, kad jau skelbta, jog premjeras 1999 metais, dirbdamas Trakų Kelių policijoje gavo tarnybinę nuobaudą griežtą papeikimą, kuris vėliau buvo pakeistas į pastabą. Premjeras dabar tvirtina, jog tai susiję su dviem formaliais atvejais.

„Galiu ir šiandien įvardyti ir asmenį, jo jau nėra gyvo jau, tai ponas Kęstutis Jaskelevičius. Išnagrinėjus bylą, matyt, nemažai čia jūsų esančių, turėjo santykių su policija, kur nagrinėja bylą policininkas ir ant nutarimo uždeda antspaudą, kuriame yra jo vardas, pavardė ir dedamas parašas. Tai ant to nutarimo aš antspaudo savo neuždėjau, nors ir yra kvitas, čekis, sumokėta 2000 litų bauda už pažeidimą, susijusį su transporto priemonės vairavimu esant neblaiviam“, – sakė S.Skvernelis per rinkimų debatus.

Tačiau premjeras palaidojo dar gyvą žmogų. „Laisvės TV“ išsiaiškino, kad K.Jaskelevičius yra gyvas. Jis 15min tvirtino prisimenantis atvejį, kai jam buvo paskirta bauda. Pasak jo, jis buvo sustabdytas Vilniaus mieste.

S.Skvernelio tarnybinė nuobauda, pasak paties premjero, susijusi ir su dar vienu atveju, kai jis per griežtai nubaudė kitą pažeidėją.

Vidaus reikalų ministerija atsisako suteikti žurnalistams galimybę susipažinti su jų archyve saugoma Sauliaus Skvernelio byla ir pamatyti joje esančius dokumentus. Pats S.Skvernelis jau kelis kartus žada paviešinti bylą, tačiau žurnalistams kol kas nesuteikė leidimo susipažinti su dokumentu.

K.Jaskelevičius: sako, ką per anksti laidoja, tas dar ilgai gyvena

K.Jaskelevičius 15min teigė, kad jis yra tas kelių eismo taisyklių pažeidėjas, dėl kurio S.Skverneliui buvo skirta tarnybinė nuobauda. Jis sakė, kad norėtų padėkoti S.Skverneliui už žinią apie jo mirtį: „Sako, ką per anksti laidoja, tas dar ilgai gyvena.“

K.Jaskelevičius tvirtino, kad anuomet važiavo link namų Trakuose, bet buvo sustabdytas Vilniuje. Jam buvo paskirta maksimali 2 tūkstančių litų bauda.

Nuotr iš vrk.lt/Kęstutis Jaskelevičius
Nuotr iš vrk.lt/Kęstutis Jaskelevičius

„Kylant į kalniuką, ties Vingio parku, matyt, spustelėjau pedalą ir kiek viršijau leistiną mieste greitį. Ten mane ir sustabdė kelių policijos ekipažas. Nustatė lengvą girtumą. Nepuoliau teisintis, nuolankiai pripažinau savo kaltę“, – rašė K.Jaskelevičius.

Jis tvirtino, jog dėl griežtos baudos niekam nesiskundė: „Niekam nesiskundžiau, neprašiau niekieno užtarimo.“

K.Jaskelevičius sakė neprisimenantis ar jį sustabdė S.Skvernelis ir nebeturįs dokumentų, kadangi nuo įvykio praėjo daugybė metų. Jis tikisi, jog šiuos dokumentus paviešins pats premjeras.

Nesutinka leisti pamatyti bylą

Svarbu pažymėti, jog nėra aišku, ar šie viešai paskelbti atvejai yra S.Skverneliui skirtos tarnybinės nuobaudos esmė. 15min prašė Vidaus reikalų ministerijos (VRM), kurios archyve saugoma S.Skvernelio byla, kad ši leistų žurnalistams susipažinti su dokumentu. VRM atsisakė leisti susipažinti su byla.

„Manytume, kad jūsų prašomų dokumentų pateikti negalime“, – rašoma VRM kanclerio Karolio Vaitkevičiaus atsakyme.

Jo teigimu, žurnalistų prašoma informacija susijusi su viešojo asmens privačiu gyvenimu: „Pažymime, kad susijusi informacija apie viešojo asmens privatų gyvenimą, atskleidžianti visuomenei reikšmę turinčias privataus asmens gyvenimo aplinkybes ar asmenines savybes, jau yra pateikta viešai. Tuo tarpu vidaus tyrimo dokumentai, kurių pagrindu buvo priimti sprendimai dėl tarnybinių nuobaudų skyrimo yra įstaigos vidaus administravimo dokumentai, kurie yra neteiktini viešai.“

15min žurnalistai kreipėsi ir į premjerą Saulių Skvernelį ir prašė jo sutikimo susipažinti su archyve saugomu dokumentu. Tačiau kol kas oficialaus atsakymo nesulaukta.

S.Skvernelis ne kartą žadėjo pats paviešinti bylą, bet kol kas to nepadarė.

Buvo žinomas politikas

Dabar 73 metų K.Jaskelevičius praeityje buvo žinomas politikas. Ekonomistas, socialinių mokslų daktaras ėjo įvairias pareigas pramonės įmonėse, valstybės įstaigose ir mokslo institucijose.

1992-1996 m. buvo išrinktas Lietuvos Respublikos Seimo nariu.

Pateikiame visą K.Jaskelevičiaus laišką, atsiųstą 15min:

„Esu tas kelių eismo taisyklių pažeidėjas, dėl kurio kaltės prieš 20 metų tuomečiam kelių policininkui, o dabartiniam kandidatui į prezidentus Sauliui Skverneliui jo vyresnybė skyrė vienintelę gyvenime nuobaudą – griežtą papeikimą, vėliau perkvalifikuotą į pastabą. Ta pačia proga norėčiau S. Skverneliui padėkoti už žinią apie mano mirtį. Sulaukiau daugelio draugų ir pažįstamų skambučių su priekaištu, kad, girdi, nepakviečiau į savo laidotuves. Sako, ką per anksti laidoja, tas dar ilgai gyvena.

Pateiksiu savo ano meto aplinkybių, kurias S. Skvernelis išdėstė debatuose su kitais kandidatais į prezidentus, versiją. Pamenu, buvo karštoka vasaros diena, išgėrėme su kolegomis po bokalą ar pusantro alaus. Po to, savo gėdai, sėdau už vairo ir važiavau link Trakų, kur ir gyvenu. Praėjo jau daug laiko, tačiau dar ir šiandien gailiuosi savo poelgio. Kylant į kalniuką, ties Vingio parku, matyt, spustelėjau pedalą ir kiek viršijau leistiną mieste greitį. Ten mane ir sustabdė kelių policijos ekipažas. Nustatė lengvą girtumą (ar tai 0,8 ar 1 promilę) Nepuoliau teisintis, nuolankiai pripažinau savo kaltę. Kelių policininkai buvo mandagūs, net užjautė mane, vienas kuris tai mykė, lyg darė užuominą. Ar nesupratau tos užuominos, ar neturėjau reikiamos pinigų sumos, bet buvau nubaustas aniems laikams milžiniška bauda – 2000 litų. Niekam nesiskundžiau, neprašiau niekieno užtarimo, nors, pagal tuomet galiojusį Administracinių pažeidimų kodeksą, bauda už lengvą girtumą (iki 1,5 promilės) negalėjo viršyti 1500 litų.

Nuobaudą S. Skverneliui jo vyresnybė galėjo skirti dėl dviejų dalykų. Viena, dėl pernelyg didelės baudos už lengvą pažeidėjo girtumą ir nežymų greičio viršijimą. Manau, kad nuobaudos dydį galėjo lemti ir mano nesupratingumas. Antra, Skvernelis aiškina, kad jis neva neuždėjo antspaudo ant įvykio protokolo ir tai buvo formalus pretekstas jį nubausti. Tačiau, ko gero, to antspaudo jis neuždėjo sąmoningai, nes tarnaudamas Trakų rajono skyriuje, „pramogavo“ Vilniaus mieste. Uždėjus antspaudą, ši aplinkybė kaip mat išaiškėtų. Kita vertus, S. Skvernelį aš suprantu. Kiek tų pažeidėjų rajono keliukuose sulaikysi, o Vilniuje tik spėk suktis – kas greitį viršijo, kas pėsčiojo nepraleido, o žiūrėk, dar ir įkaušęs pasipainios.

Neprošal būtų žvilgterėti į mano administracinio pažeidimo bylą, kuri, reikia tikėtis, dar nesunaikinta. Kad įsitikinti, ar teisingai nurodyta mano sulaikymo vieta. Gal S. Skvernelis, būdamas toks nuoširdus ir doras, galėtų ir pats tą protokolą paviešinti. Ir pabaigai – keli išminties krislai: tas, kuris doras, nesimuš niekuomet į krūtinę tai tvirtindamas; tas, kuris neneigia tiesos, nesiguls kryžiumi įrodinėdamas, kad nesąs melagis. Ar šie dalykai po to nutikimo atpasakojimo yra S. Skvernelio pasaulio dimensija, tesprendžia pats kiekvienas.

O dėl manęs paskelbimo mirusiu ir šitaip padarius man didelę moralinę žalą, ar nederėtų man kreiptis į teismą? Ką patartų gerbiami piliečiai ir būsimieji rinkėjai?“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min