Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjero patarėja Jūratė Juozaitienė išlipo sausa iš „Chevron“ balos

Premjero patarėja Jūratė Juozaitienė
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Premjero patarėja Jūratė Juozaitienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus sudaryta komisija dėl patarėjos Jūratės Juozaitienės galimo tarnybinio nusižengimo nutarė, kad patarėja nekalta. Įtarimų dėl J.Juozaitienės kilo po to, kai paaiškėjo, kad ji susitikime su Žygaičių bendruomenės atstovais svarstė, ką reikėtų darytų, kad skalūnų paieškos konkurse dalyvavusi JAV kompanija „Chevron“ pasitrauktų iš Lietuvos.

Komisijos išvadose teigiama, jog atliekant tyrimą buvo peržiūrėtas vaizdo įrašas, paviešintas socialiniame tinkle „YouTube“ ir sukėlęs viešumoje interpretacijų dėl galimo nusižengimo.

Pasak komisijos, objektyviai vertinti patarėjos J.Juozaitienės pasisakymo turinį be visos filmuotos medžiagos yra sudėtinga. Slaptai filmuotos medžiagos autorius viso įrašo, kuris truko daugiau kaip valandą, komisijai nepateikė. Išvadose rašoma, jog iš turimos medžiagos, kuri yra sutrumpinta, komisija negali teigti, kad patarėja bandė palaikyti Žygaičių bendruomenę ar išreikšti nepasitikėjimą kompanija „Chevron“.

Išvadose teigiama, kad patarėja J.Juozaitienė nepadarė tarnybinio nusižengimo, nepažeidė Valstybės tarnybos įstatyme įtvirtintų valstybės tarnautojų veiklos etikos principų.

Tačiau komisija rekomenduoja atkreipti politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojų dėmesį į tai, kad viešose kalbose, susitikimuose su visuomenės atstovais reikia ne tik laikytis valstybės tarnautojų veiklos etikos principų, bet išsakyti tik oficialią ministro pirmininko poziciją. Tokiu būdu sumažėtų galimybė interpretacijoms.

Skandalą sukėlęs įrašas padarytas liepos 2 d., kai J.Juozaitienė kitas premjero patarėjas Vilius Kavaliauskas Vyriausybės rūmuose priėmė V.Kudirkos aikštėje prieš skalūnų paiešką protestavusių žmonių atstovus.

Slapta padarytame įraše J.Juozaitienė protestuotojų atstovams dėsto, kad jei mokestinė našta būsimam investuotojui bus pakelta iki 40 proc., tai „Chevron“ pats pasitrauks. „Jeigu mes išlaikysime savo 40 proc., jie patys išeis“, – žygaitiškiams sakė ji. Vėliau J.Juozaitienė gynėsi, kad įrašas buvo sumontuotas. Patarėja tikino, jog suinteresuotos grupės slapta nufilmuotą ir kryptingai sumontuotą susitikimą su Žygaičių bendruomene panaudojo provokacijai – esą pusantros valandos trukęs pokalbis su Žygaičių bendruomene, kuriame patarėja aiškina situaciją ir teisės aktų pakeitimus Seime, buvo iškarpytas, sumontuotas suinteresuotoms grupėms tinkamu kampu.

„Chevron“ iš konkurso iš tiesų pasitraukė, nes amerikiečių netenkino konkurso eigoje nuolat blogėjusi investicinė aplinka.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min