Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentas atsisveikino su Kroatijos ambasadoriumi

Prezidentas Valdas Adamkus.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Prezidentas Valdas Adamkus.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prezidentas Valdas Adamkus atsisveikino su Kroatijos ambasadoriumi Svjetlanu Berkovičiumi.

Dėkodamas Kroatijos ambasadoriui už darbą, Prezidentas pabrėžė, kad per pastaruosius kelerius metus Lietuvos ir Kroatijos santykiai tapo labai intensyvūs politinėje ir ekonominėje srityje. ,,Mus sustiprino dvišaliai prezidentų vizitai, augantis Lietuvos dėmesys verslo plėtrai Jūsų regione, neseniai pasirašytos ekonomikos sutartys", – sakė prezidentas V. Adamkus.

Prezidentas pabrėžė, kad Lietuva rėmė ir rems Kroatijos kelią į ES, ir išreiškė viltį, jog Kroatija sėkmingai tęs savo derybas dėl narystės ES, vykdys reformas ir dialogu išspręs likusius ginčytinus klausimus su kaimynine Slovėnija.

,,Jei Kroatija sugebėjo žengti sunkiu euroatlantinės integracijos keliu, jei Kroatija jau priartėjo prie narystės ES, tai kodėl negali šios sėkmės pakartoti kitos kaimyninės Balkanų šalys?", – klausė šalies vadovas.

Prezidentas pažymėjo, jog Lietuva viena pirmųjų ratifikavo Kroatijos stojimo į NATO protokolus ir išreiškė viltį, kad visoms NATO narėms ratifikavus Kroatijos stojimo į NATO protokolus, jau artimiausiame NATO vadovų susitikime balandžio mėnesį bus galima pasveikinti Kroatiją tapus visateise NATO nare.

Lietuvos vadovo nuomone, euroatlantinė integracija stabilizavo Balkanų regioną, padarė jį dar patrauklesnį užsienio investuotojams, tarp jų ir Lietuvos verslininkams. ,,Lietuva yra viena išaktyviausiai ekonominius, verslo ir politinius ryšius su Kroatija plėtojančių Baltijos šalių, todėl manau, kad Kroatijos ambasados atidarymas Vilniuje būtų kitas tinkamas ir lauktinas žingsnis mūsų šalių dvišaliuose santykiuose", – kalbėjo Prezidentas.

Kroatijos ambasadorius padėkojo už nuolatinę Lietuvos paramą Kroatijos kelyje į ES ir NATO. ,,Esame dėkingi asmeniškai Jums ir visiems Lietuvos žmonėms už Jūsų paramą mūsų reformoms, mūsų eurointegraciniams siekiams. Tikiuosi, kad toliau galėsime gilinti mūsų dvišalius santykius, dar labiau išplėsti verslo ir ekonomikos ryšius", – sakė ambasadorius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min