Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2023 01 05

Prezidentas dalyvaus popiežiaus emerito Benedikto XVI laidotuvėse

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį dalyvaus Šv. Petro bazilikoje Vatikane vyksiančiose popiežiaus emerito Benedikto XVI laidotuvėse.
Gitanas Nausėda dalyvavo Popiežiaus emerito Benedikto XVI atsisveikinimo ceremonijoje
Gitanas Nausėda dalyvavo Popiežiaus emerito Benedikto XVI atsisveikinimo ceremonijoje / Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos / Roberto Dačkaus nuotr.

Prezidentas antradienį Apaštalinėje nunciatūroje Vilniuje pareiškęs pagarbą velioniui bei pasirašęs užuojautų knygoje sakė, jog Benedikto XVI mirtis yra didžiulis nuostolis Bažnyčiai ir visiems tikintiesiems.

„Reiškiame užuojautą dėl Benedikto XVI mirties – tai buvo didis mąstytojas, bet ir būdamas didis mąstytojas tai kartu buvo ir kuklus, paprastas žmogus, artimas žmonėms, artimas savo studentams, puoselėjęs tradicines vertybes, kurios buvo susiklosčiusios per šimtmečius, tobulinęs Bažnyčios mokymą, stengęsis pritaikyti jį dabartinėms aktualijoms, bet kartu išlaikydamas labai tvirtus principus“, – teigė G.Nausėda.

Apaštalinėje nunciatūroje Vilniuje pagerbusi velionio atminimą ir pasirašiusi užuojautų knygoje apsilankiusi premjerė Ingrida Šimonytė nurodė, kad Benediktas XVI buvo artimas Lietuvos žmonėms.

Buvęs popiežius Benediktas XVI, 2013 metais tapęs pirmuoju nuo Viduramžių popiežiumi, atsistatydinusiu iš pasaulio Katalikų Bažnyčios vadovo pareigų, mirė šeštadienį, būdamas 95 metų.

Jo pontifikatą temdė Bažnyčios nesutarimai ir pasipiktinimai dėl pedofilijos.

Jis tapo pirmuoju popiežiumi, kuris atsiprašė už visame pasaulyje kilusius skandalus, išreikšdamas „gilų gailestį“ ir asmeniškai susitikdamas su aukomis.

Nors jis ėmėsi svarbių veiksmų kovai su dvasininkų vykdomu vaikų išnaudojimu, vis dėlto buvo kritikuojamas, kad nesugebėjo užkirsti kelio Bažnyčios dangstymui.

Benediktas XVI pelnė „Dievo rotveilerio“ pravardę ir ganėtinai konservatyvaus mąstytojo teologiniais klausimais reputaciją.

Benediktą XVI pakeitęs popiežius Pranciškus ketvirtadienį vadovaus laidotuvių apeigoms didžiulėje Šv. Petro aikštėje, o po jų velionio palaikai bus palaidoti kape po Šv. Petro bazilika.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius