15min be reklamos
2022 12 09, 13:40

Prezidentas: Europai būtina didinti savo gynybinius pajėgumus

Dabartinė saugumo situacija diktuoja Europai būtinybę didinti savo gynybinius pajėgumus, aktyvinti karinę pramonę ir gerinti karinį mobilumą, sako prezidentas Gitanas Nausėda.
Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Jis penktadienį susitiko su Lietuvoje viešinčiu Europos Sąjungos (ES) karinio komiteto pirmininku generolu Robertu Briegeriu. Šalies vadovas su juo aptarė Rusijos karo Ukrainoje eigą ir saugumo situaciją regione, paramą Ukrainai.

„Kiekvienos ES valstybės pareiga dabar yra investuoti į savo saugumą, todėl Lietuva ir toliau sieks didinti išlaidas gynybai nuo dabar skiriamų 2,5 proc. BVP. Taip pat turi vykti sklandus bendradarbiavimas tarp ES ir NATO tam, kad užtikrintume taiką ir saugumą Europoje“, – pranešime teigė prezidentas.

G.Nausėda teigė, kad saugumo situacija regione išlieka įtempta, todėl būtina didinti paramą Ukrainai ir siekti kuo greitesnės pergalės prieš Vladimirą Putiną.

Pasak šalies vadovo, tik tuomet, kai Rusija išves karines pajėgas iš visų okupuotų Ukrainos teritorijų, šis karas bus baigtas, o Europa – saugi.

Valstybės vadovas pabrėžė, kad Vakarų šalys turi padėti Ukrainai nugalėti Kremliaus monstrą, o svarbi yra ne tik parama ginklais, bet ir Ukrainos karių apmokymai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min