Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentas Italijos ambasadoriui priminė „Villa Lituania“ klausimą

V.Adamkus
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / V.Adamkus
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Skiriamųjų raštų priėmimo ceremonijoje Prezidentas V.Adamkus sakė tikįs, kad naujojo ambasadoriaus akreditavimas suteiks naują impulsą valstybių dvišaliams santykiams: padės plėtoti bendradarbiavimą Lietuvos bei Italijos žmonėms, verslui, parlamentams ir vyriausybėms.

Prezidentas pažymėjo, kad Lietuva niekuomet neužmirš Italijos vykdytos mūsų šalies sovietinės okupacijos nepripažinimo politikos. Pokariu Italijoje prieglobstį rado šimtai nuo sovietinio teroro bėgusių lietuvių, o per visą okupacijos laikotarpį Romoje rezidavęs Lietuvos diplomatijos egzilyje vadovas Stasys Lozoraitis išlaikė teisę veikti ir kovoti dėl Lietuvos nepriklausomybės, teigiama pranešime spaudai.

Valstybės vadovas taip pat priminė, kad tuomet, kai mūsų valstybė žengė pirmuosius nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo žingsnius, Italija entuziastingai rėmė Lietuvos euroatlantinius siekius.

„Esu tikras, kad mūsų šalis dar labiau suartino Lietuvos integracija į NATO ir ES, o šiandien ir toliau galime džiaugtis patikimais ir artimais dvišaliais ryšiais“, – tęsė prezidentas V.Adamkus.

Lietuvos vadovas atkreipė dėmesį, kad ligšiolinis valstybių bendradarbiavimas ekonomikos ir politikos srityse davė puikių rezultatų: nuolat auga tarpusavio prekyba, o kultūriniai mainai tapo
neatsiejama Lietuvos ir Italijos žmonių kasdienio gyvenimo dalimi.

Prezidentas išreiškė viltį, kad ambasadoriaus R. M. Riči rezidavimo mūsų šalyje laikotarpiu bus išspręstas Lietuvos prieškario nuosavybės – Villa Lituania – klausimas.

Pažymėjęs, kad Italija visada buvo viena iš didžiausių Europos integracijos rėmėjų, Prezidentas V.Adamkus išreiškė įsitikinimą, jog įvairi ir turtinga abiejų šalių patirtis padės tvirtą pamatą stiprinant Europos Sąjungos solidarumą ir atsakomybę šiandieninių pasaulinių iššūkių akivaizdoje.

„Šiandien privalome skirti reikiamą dėmesį ir mūsų kaimynams Rytų Europoje, Balkanuose, Viduržemio jūros regione ir Pietų Kaukaze, visokeriopai padėti jiems nenukrypti nuo pasirinkto teisinių reformų bei demokratinių visuomenių kūrimo kelio. Tai konkurencingos, solidarios ir atviros kaimynams Europos Sąjungos sėkmės pagrindas“, – Italijos ambasadoriaus akreditavimo iškilmėse sakė Prezidentas.Prezidentas V.Adamkus pakvietė aukštus Italijos pareigūnus dažniau lankytis Lietuvoje ir perdavė nuoširdžiausius linkėjimus Italijos Respublikos Prezidentui Džordžio Napolitano.

Perduodamas skiriamuosius raštus ambasadorius Renato Marija Riči pažymėjo, kad Italija skiria daug dėmesio Lietuvai ir apskritai Baltijos bei Skandinavijos šalims. Kovo 18 dieną Taline vyks Italijos ambasadorių Baltijos ir Skandinavijos šalims susitikimas, kuriam pirmininkaus užsienio reikalų viceministras Alfredo Mantica. Italijos ambasadoriaus įsitikinimu, Lietuvai šiame kontekste lemta atlikti pirmaeilį valstybės vaidmenį naujų išplėstos Europos Sąjungos Rytų kaimynų atžvilgiu.

„Italija palankiai žvelgia į „Rytų partnerystės“ iniciatyvą“, – sakė ambasadorius R.M.Riči.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min