Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentas lankėsi Kėdainiuose ir dalyvavo Tūkstantmečio ąžuolyno sodinimo ceremonijoje

Valdas Adamkus
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Valdas Adamkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus lankėsi Kėdainiuose ir dalyvavo Tūkstantmečio ąžuolyno simbolinio pirmojo tūkstančio medelių sodinime. 50 hektarų plote ketinama pasodinti 50 tūkstančių ąžuoliukų, kuriuos paaukojo žmonės, nusipirkę fotomenininko Mariaus Jovaišos knygą „Neregėta Lietuva". Tikimasi, kad Vyčio formos parkas galutinai bus pasodintas 2010 metų pabaigoje ir taps vienu iš Lietuvos traukos centrų.

Prezidentas V. Adamkus pabrėžė, kad ąžuoliukų sodinimo idėja yra viena gražiausių švenčių, įprasminančių Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį, ir savotiškas įsipareigojimas už praeityje iškirstas žalias ąžuolų girias, praneša Prezidento spaudos tarnyba.

„Tai yra istorinis įvykis, liudijantis pilietinę iniciatyvą prasmingai prisidėti prie valstybės tūkstantmečio paminėjimo", – sakė valstybės vadovas.

Apsilankęs Kėdainių „Atžalyno" vidurinėje mokykloje Prezidentas susitiko su mokyklos bendruomene, kalbėjosi jiems rūpimais klausimais. Moksleiviai domėjosi aukštojo mokslo reforma ir nauja studijų tvarka.

„Švęsdami pirmąjį Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį, išeinate kurti antrojo mūsų šalies istorijos tūkstantmečio", – sakė Prezidentas V. Adamkus, atkreipęs dėmesį, kad netoliese pasodintas ąžuolynas liudija, jog vieno žmogaus iniciatyva gali paskui save vesti ir kitus.

Kreipdamasis į moksleivius valstybės vadovas sakė, kad mokykla suteikia galimybių pasirengti naujam gyvenimui, kuris su kiekviena diena kelia vis naujų iššūkių.

„Mums labiausiai trūksta vieno dalyko – pagarbos žmogui. Jei šios vertybės būtų stipresnės – iškylančias problemas įveiktume lengviau", – sakė Prezidentas, kalbėdamas apie sunkmetį, apėmusį visas žmogaus gyvenimo sritis.

Palinkėjęs jauniems žmonėms, kad idealizmas būtų jų gyvenimo kelrodis, Prezidentas dalyvavo atminimo ąžuoliuko mokyklos kiemelyje sodinimo ceremonijoje.

Pirmadienį Prezidentas susitiko su Kauno apskrities Pelėdnagių seniūnijos bendruomenės nariais ir kalbėjosi aktualiais bendruomenei klausimais.

Atkreipęs dėmesį į tai, kad Pelėdnagių seniūnijos bendruomenės gyvenvietė, 2008 metais pripažinta gražiausiai susitvarkiusia, yra šalia simbolinio Tūkstantmečio ąžuolyno, Prezidentas V. Adamkus sakė: „Jūsų patirtis liudija, kad reikia tik žmogaus noro dirbti ir kurti grožį. Kartu mes išgyvensime sunkmetį. Dėkoju už ištvermę ir Jūsų darbą."

Vakare Respublikos vadovas grįš į Vilnių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min