Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 06 30, 12:01

Prezidentas: NATO investicijos į inovacijų kūrimą padidins saugumą

NATO investicijos į inovacijų kūrimą prisidės prie technologinės pažangos ir padidins saugumą, sako Madrido Aljanso viršūnių susitikime dalyvaujantis prezidentas Gitanas Nausėda.
Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Ketvirtadienį šalies vadovas su su kitais sąjungininkių valstybių ir vyriausybių vadovais pasirašė NATO Inovacijų fondo įsipareigojimų laišką skirti fondui finansinius įnašus ir taip prisidėti prie šio fondo veiklos plėtojimo.

„Tai dar vienas svarbus Lietuvai Madrido viršūnių susitikimo sprendimas, prisidėsiantis prie Aljanso ekonominės ir technologinės pažangos, kuri yra būtina siekiant stiprinti sąjungininkių saugumą ir atsparumą kylančių grėsmių akivaizdoje“, – pranešime spaudai sakė prezidentas.

Lietuvos įnašas iš gynybos biudžeto į NATO Inovacijų fondą per 15 metų sudarys kiek daugiau nei 30 mln. eurų.

1 mlrd. eurų dydžio NATO Inovacijų fondas investuos į potencialą turinčius Aljanso šalių startuolius, padės vystyti ir saugumo bei gynybos srityse pritaikyti naujai atsirandančias technologijas.

Lietuva, pasak valstybės vadovo, planuoja aktyviai dalyvauti DIANA (angl. Defence Innovations Accelerator for the North Atlantic) inovacijų ekosistemoje ir finansiškai prisidėti prie Inovacijų fondo investicijų į Aljanso civilinių ir karinių technologijų vystymą.

„DIANA leis Lietuvos aukštųjų technologijų centrams plėsti bendradarbiavimą su kitomis Aljanso šalimis, o NIF galės suteikti papildomą finansavimo šaltinį moksliniams tyrimams Lietuvoje“, – pabrėžė G.Nausėda.

DIANA ekosistemos tikslas – spartinti potencialių gynybai panaudojamų technologijų kūrimą.

Lietuva į inovacijų ekosistemą DIANA siūlo įtraukti aštuonis centrus: Nacionalinį kibernetinį saugumo centrą, Baltijos pažangiųjų technologijų institutą, Inovatyvios medicinos centrą, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centrą, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centrą, Kauno technologijos universiteto Chemijos technologijų fakultetą, Kauno mokslo ir technologijų parką ir Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institutą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min