TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentas nepritaria siūlymams dabar kreiptis į TVF dėl paskolos

Valdas Adamkus
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Valdas Adamkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentas Valdas Adamkus teigia palaikąs Vyriausybės pastangas mažinti išlaidavimą ir nuostatą kol kas nedidinti valstybės įsiskolinimų.

„Dabar, kai Vyriausybė stengiasi išvengti be kokių įsiskolinimų, ieško kelių ir, sakyčiau, protingų kelių – ten, kur galima, sumažinti nereikalingą išlaidavimą, aš esu – už tai. Todėl šiuo metu esamomis sąlygomis kartu su Vyriausybe pritariu tam, kad nei į Tarptautinį valiutos fondą (nereikia kreiptis - BNS), nei kur kitur ir didesnių įsiskolinimų nedaryti", – penktadienį žurnalistams sakė Lietuvos vadovas.

Kita vertus, prezidentas neatmetė galimybės, kad birželį arba liepą situacija gali pasikeisti. „Tačiau aiškiai yra pasakyta, kad birželį ar šių metų viduryje bus persvarstyta reali valstybės padėtis, kur mes randamės finansiškai, ir jeigu tuo metu bus nustatyta, kad kito kelio nėra, kad daugiau suveržti diržo neįmanoma, tada pritariu, kad nebūsime pirmieji, kurie prašome tarptautinių institucijų palengvinti mums išbristi iš esamos krizės", – kalbėjo V.Adamkus.

Premjeras Andrius Kubilius ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą sakė, kad Vyriausybė nesibaimina skolintis iš Tarptautinio valiutos fondo ir jeigu nebebus kitos išeities, kaip subalansuoti šalies finansus, tai bus daroma.

Tuo metu opozicinė Socialdemokratų partija ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovai mano, kad Lietuva galėtų skolintis iš Tarptautinio valiutos fondo.

Pramoninkų konfederacijos ekonomikos direktorius Sigitas Besagirskas yra sakęs, kad valstybei racionaliau būtų pasiskolinti iš TVF su 3,5 proc. palūkanomis, kaip padarė Latvija, nei skolintis iš komercinių bankų mokant apie 10 proc. palūkanas.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min