Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentas neskuba skirti LVAT pirmininko

LVAT
BFL nuotr. / LVAT
Šaltinis: BNS
0
A A

Prezidentas Valdas Adamkus vis dar neapsisprendė, ką skirti vadovauti Lietuvos Vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT).

Neoficialiomis žiniomis, prezidentas iš kelių kandidatų linkęs rinktis buvusio LVAT vadovo Virgilijaus Valančiaus kandidatūrą, nors anksčiau šalies vadovas ne kartą yra pabrėžęs teismų vadovų rotacijos būtinybę.

Prezidento patarėja teisės klausimais Aušra Rauličkytė šios informacijos nepatvirtino.

Antradienį klausiamas, ar ketina dėl LVAT pirmininko apsispręsti šią savaitę – iki kasmetinių savo atostogų, kurios, neoficialiomis žiniomis, planuojamos nuo vasario 17 dienos, šalies vadovas atsakė nekonkrečiai.

„Pirmą kartą girdžiu datą, iki kada man reikia apsispręsti. Aš svarstau visas susidariusias galimybes ir manau, kad prieš atostogas ar po jų tikrai išgirsite mano sprendimą“, – žurnalistams sakė V.Adamkus.

Pasak prezidento patarėjos teisės klausimais A.Rauličkytės, prezidentūra visus su kandidatais į LVAT pirmininko postą susijusius dokumentus gavo priešpaskutinę sausio savaitę.

Į LVAT pirmininko postą pretenduoja LVAT teisėjai Virgilijus Valančius, Artūras Drigotas ir Stasys Gagys. V.Valančius jau yra ėjęs šio teismo pirmininko pareigas.

Pasak A.Rauličkytės, prieš išsirinkdamas pageidaujamą kandidatą V.Adamkus turėtų susitikti su pretendentais. Tik tuomet pasirinktą pretendentą teiks Teisėjų tarybai, kuri spręs, ar pasirinktas teisėjas yra tinkamas eiti LVAT pirmininko pareigas. Sulaukęs tarybos patarimo prezidentas galės skirti naująjį LVAT vadovą.

Sausio viduryje Teisėjų atrankos komisija iš trijų pretendentų geriausiai įvertino V.Valančių. Jis surinko 80 komisijos balų. A.Drigotas ir S.Gagys surinko atitinkamai 72 ir 57 balus.

V.Valančiaus įgaliojimai baigėsi pernai lapkričio 11 d. Jis pirmininko pareigas ėjo šešerius metus, šiuo metu kadencija yra sutrumpinta iki penkerių. Nuo lapkričio 11-osios teismui laikinai vadovauja ligtolinis teismo pirmininko pavaduotojas Ričardas Piličiauskas.

Teismų įstatymas numato galimybę tam pačiam asmeniui eiti teismo pirmininko pareigas dvi kadencijas iš eilės.

Vyriausiojo administracinio teismo pirmininku gali tapti tik šio teismo teisėjas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min