15min be reklamos
2023 01 24, 16:16 Atnaujinta 2023 01 24, 16:38

G.Nausėda išbraukė vaikus tvirkinusį JAV ekspolitiką D.Hastertą iš apdovanotųjų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį išbraukė vaikus tvirkinusį buvusį Jungtinių Valstijų Atstovų Rūmų pirmininką Dennisą Hastertą iš apdovanotųjų sąrašo, pranešė Prezidentūra.
Dennisas Hastertas
Dennisas Hastertas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

D.Hastertas 2001 metais buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino pirmojo laipsnio ordinu. Tais pačiais metais politikui suteiktas sostinės garbės piliečio vardas.

Pastarąjį įvertinimą Vilniaus savivaldybės taryba svarstys atimti vasario pradžioje.

Prezidentas dekretą pasirašė po antradienį Valstybės apdovanojimų tarybos pateiktos išvados.

Tuo pačiu G.Nausėdos dekretu D.Hastertas įpareigotas grąžinti ordiną ir apdovanojimo dokumentus Lietuvos valstybės ordinų kancleriui.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino pirmojo laipsnio ordinas ir Vilniaus garbės piliečio vardas buvusiam politikui skirtas už nuoseklų Lietuvos narystės NATO rėmimą.

Vis dėlto 2016-aisiais D.Hastertas buvo nuteistas 15 mėnesių kalėti bankinio sukčiavimo byloje, susijusioje su atsilyginimu už tylėjimą dėl seksualinio išnaudojimo.

Buvęs JAV Atstovų Rūmų pirmininkas prisipažino, kad nuo 7-ojo dešimtmečio iki 9-ojo dešimtmečio pradžios, dar iki savo karjeros Kongrese, jis seksualiai išnaudojo berniukus, kai dirbo mokytoju ir imtynių treneriu Jorkvilio mokykloje Ilinojuje.

Politikas Atstovų Rūmų pirmininko pareigas ėjo nuo 1999-ųjų iki 2007-ųjų. Tuo metu jis laikytas santūriu, maloniu politiku, padėjusiu JAV Kongresui pereinamuoju laikotarpiu po jo pirmtako Newto Gingricho pirmininkavimo.

D.Hastertas atsistatydino iš Kongreso įtartas pro pirštus žiūrėjęs į skandalą, kilusį dėl to, kad kitas buvęs Atstovų Rūmų narys, Markas Foley, siuntinėjo seksualiai atviras ar dviprasmiškas žinutes į paauglių puslapius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min