Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 1d. 11:33

Prezidentas pasirašė potvarkį dėl L.Bielinio atsistatydinimo (atnaujinta 12.45 val.)

Valdas Adamkus
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Valdas Adamkus

Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus pasirašė potvarkį, kuriuo patenkino Respublikos prezidento patarėjo, Vidaus politikos ir analizės grupės vadovo Lauro Bielinio prašymą atsistatydinti iš einamų pareigų savo noru, teigiama prezidentūros išplatintame pranešime spaudai.

L.Bielinis antradienį paskelbė nutaręs dalyvauti Europos Parlamento (EP) rinkimuose.

Prezidento patarėjas teigė apie savo sprendimą kandidatuoti į EP paneuropinės partijos „Libertas“ sąraše informavęs V.Adamkų. Tačiau šalies vadovo atstovė spaudai Rita Grumadaitė tikino, jog šis L.Bielinio sprendimas prezidentui buvo netikėtas.

Paneuropinė partija „Libertas“ paskelbė per EP rinkimus ketinanti bendradarbiauti su Tautos prisikėlimo partija (TPP).

Antradienį surengtoje spaudos konferencijoje dalyvavo „Libertas“ vadovas Declanas Ganley, TPP frakcijos narys Saulius Stoma, L.Bielinis, teisininkė Eugenija Sutkienė. Ir pastaroji pranešė ketinanti po šios partijos skėčiu kandidatuoti į EP.

L.Bielinis per spaudos konferenciją aiškino, kad savo norą dalyvauti EP rinkimuose jis suderinsiąs su dabartinėmis šalies vadovo patarėjo pareigomis ir išsakė ketinimus iki V.Adamkaus kadencijos pabaigos likti jo patarėju vidaus politikos klausimais.

Klausiamas, kaip jis jausis bendrame sąraše su šou žvaigždėmis, L.Bielinis TTP įvardijo kaip Lietuvos politinę realiją.

Anksčiau skelbta, kad „Libertas“ ketina per rinkimus į EP kelti savo kandidatus visose 27 Europos Sąjungos (ES) šalyse. Partija nurodo sieksianti didesnės demokratijos, atskaitomybės ir skaidrumo ES.

Milijonieriaus D.Ganley įkurtas judėjimas skelbiasi prisidėjęs prie to, kad 2007 metais birželį surengtame referendume Airijoje nepritarta Lisabonos sutarčiai. Tačiau D.Ganlet tvirtino, kad naujoji partija nėra euroskeptiška – ji yra už ES egzistavimą.

Spaudos konferencijoje L.Bielinis taip pat aiškino, kad partija siekia ne griauti ES, bet ją reformuoti.

„Jeigu mes kalbame apie eurospekticizmą, tai mes kalbame apie neigimą. Šiuo atveju kalba eina ne apie neigimą, o apie efektyvesnę ES ir ES struktūras. Efektyvesnis ES struktūros ir jų reikalavimas neiššaukia skepticizmo, o iššaukia optimizmą“, – sakė L.Bielinis.

Prašomas apibrėžti savo poziciją dėl Lisabonos sutarties, L.Bielinis buvo nekonkretus.

„Kiekvienas dokumentas yra geras, kada jisai yra vykdomas, realizuojamas. Tame dokumente mes galime atrasti labai daug neblogų aspektų, kurie netgi, ko gero, gali būti naudingi ir Lietuvai. Bet šį dokumentą galima tobulinti“, – sakė prezidento patarėjas.

Perklaustas, ar jis skaitė dokumentą, apie kurį kalba, L.Bielinis taip pat vengė tiesaus atsakymo.

„Kai perskaitysiu, suvoksiu jį, jūs matėt, kokia apimtis...“, – atsakė L.Bielinis.

EP rinkimai vyks birželio 7 d.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min