Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentas priėmė Kanados gynybos ministrą

V.Adamkus
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / V.Adamkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Kanados gynybos ministrą Peterį Gorgoną Makėjų, dalyvaujantį jau tradiciniu tampančiame užsienio politikos vadovų ir strategų žiemos susitikime Vilniuje.

Prezidentas pabrėžė, kad šiandien pasauliui iškyla didelių iššūkių. „Neatsigavusi po finansų krizės Europa pateko į sudėtingą energetinę situaciją. Praėjusiais metais įsiplieskęs Rusijos ir Gruzijos konfliktas priminė šaltojo karo laikus ir siekius atkurti „įtakos zonas“ Europoje, o šiuo metu pasaulio dėmesį vėl prikaustė karo veiksmai Gazos ruože“, – sakė Lietuvos vadovas.

Pokalbyje pabrėžta būtinybė stiprinti NATO ir išreikštas įsitikinimas, jog Aljansas išlieka pagrindiniu euroatlantinio saugumo garantu, kuriam pastaraisiais metais iškilo naujas – energetinio saugumo iššūkis.

Ministras P. Makėjus pabrėžė, kad nepaisant didelių atstumų Kanada yra suinteresuota plėtoti euroatlantinius ryšius ir santykius su Lietuva, pranešė Prezidento spaudos tarnyba.

Pokalbyje aptarta situacija Afganistane. Kanados ministras aukštai įvertino Lietuvos pastangas atkurti taikų gyvenimą Goro provincijoje ir pabrėžė svarų mūsų valstybės specialiųjų pajėgų indėlį užtikrinant saugumą Pietų Afganistane.

„Palyginti nedaug šalių, tarp kurių yra ir Lietuva, prisideda prie NATO sėkmės Afganistane. Jūsų kariai atlieka labai svarbų darbą,“ – sakė P. Makėjus.

Prezidentas V. Adamkus pabrėžė, jog, girdėdama tokius aukštus savo karių įvertinimus ir suprasdama saugumo užtikrinimo svarbą Afganistane, Lietuva neketina mažinti savo indėlio atkuriant taiką šioje šalyje.

Šalies vadovas atkreipė dėmesį į Lietuvos siekį užtikrinti NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse tęstinumą. „NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse itin vertina Lietuvos,
Latvijos ir Estijos žmonės“, – sakė Prezidentas V. Adamkus.

Susitikimo dalyviai aptarė Lietuvos ir Kanados bendradarbiavimo svarbą remiant Ukrainos ir Gruzijos euroatlantinės integracijos siekius. Valstybės vadovas dar kartą teigiamai įvertino praėjusių metų pabaigoje patvirtintą Aljanso pažadą dėl šių šalių perspektyvų NATO organizacijoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min