TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentas priėmė Peru, Mongolijos ir Maroko ambasadorių skiriamuosius raštus

V.Adamkus
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / V.Adamkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Peru Respublikos ambasadoriaus Felikso C. Kalderono, Mongolijos Respublikos ambasadoriaus Otgono Dambinyamo ir Maroko Karalystės ambasadorės Rajos Ghanam skiriamuosius raštus.

Peru Respublikos ambasadoriaus skiriamųjų raštų įteikimo ceremonijos metu šalies vadovas teigė, kad Lietuvos ir Peru dvišaliai santykiai visada buvo draugiški, tačiau nėra intensyvūs. „Lietuva suinteresuota su Peru gilinti dvišalį politinį dialogą, plėsti prekybinius ir ekonominius ryšius, plėsti kultūrinį ir švietimo bendradarbiavimą, nes kol kas mūsų dvišalių santykių potencialas nėra pakankamai išnaudojamas", – sakė Respublikos vadovas ir išreiškė viltį, kad naujojo ambasadoriaus paskyrimas suteiks stiprų impulsą ir paskatins naujas iniciatyvas dvišaliuose santykiuose.

Prezidentas V. Adamkus pabrėžė, kad Lietuva ir Peru iki šiol neturi pasirašytų sutarčių, tačiau šiuo metu yra rengiamos net 4 sutartys, kurios sustiprins dvišalių santykių teisinę bazę įvairiose srityse ir paskatins reguliarius kontaktus bei aktyvų bendradarbiavimą turizmo, kultūros ir švietimo srityse. Valstybės vadovas tikisi, kad Lietuvos ir Peru valstybinės institucijos aktyviai dirbs, siekdamos šias sutartis pasirašyti, praneša Prezidento spaudos tarnyba.

Ceremonijos metu Respublikos Prezidentas pažymėjo, jog daugiau nei 10 metų Lietuva ir Peru palaiko diplomatinius santykius, tačiau iki šiol dar nėra apsikeitusios aukšto lygio pareigūnų vizitais. Šalies vadovo įsitikinimu, tokie vizitai suaktyvintų mūsų šalių dvišalius santykius, padėtų suprasti abipuses problemas bei suintensyvintų daugiašalį bendradarbiavimą.

„Lietuva ir Peru yra aktyvios tarptautinių organizacijų ir institucijų narės. Lietuva vykdo aktyvią politiką Rytų Europos regione, siekia jame užtikrinti taiką, demokratijos plėtrą ir ginti žmogaus teises. Mūsų šalis siekia Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nenuolatinės narės posto 2013 metų rinkimuose. Lietuva dar niekada nėra buvusi išrinkta į šią svarbiausią Jungtinių Tautų instituciją, todėl Peru Vyriausybės parama ir supratimas mums būtų ypač svarbūs", – teigė valstybės vadovas.

Priimdamas Mongolijos ambasadoriaus Lietuvai skiriamuosius raštus Prezidentas V. Adamkus pabrėžė, jog Lietuvos ir Mongolijos valstybių draugiški ryšiai plėtojami jau daugiau nei 17 metų, tačiau valstybės dar turi daug neišnaudotų galimybių. „2003 metais įvykusį pirmąjį Mongolijos Prezidento vizitą neabejotinai vertinu kaip svarbiausią mūsų dvišalių santykių įvykį. Esu įsitikinęs, kad kartu sieksime, jog artimiausiais metais įvyktų ir daugiau Lietuvos ir Mongolijos aukštų pareigūnų vizitų", – sakė šalies vadovas.

„Dabartiniai Mongolijos ir Lietuvos ekonominių santykių rodikliai neatspindi bendradarbiavimo potencialo. Lietuva suinteresuota ekonominio bendradarbiavimo su Mongolija plėtra ir naujų rinkų paieška", – kalbėjo Respublikos Prezidentas, kviesdamas Mongolijos verslininkus atrasti Lietuvos bei Europos Sąjungos rinkas.

Prezidentas V. Adamkus pabrėžė, jog Lietuva ir Mongolija sėkmingai bendradarbiauja įvairiose tarptautinėse organizacijose. Šalies vadovo nuomone, šiuo metu vienas svarbiausių prioritetų Lietuvai tarptautinėse organizacijose – šių metų rudenį numatyti UNESCO generalinio direktoriaus rinkimai. „Lietuva kartu su kitomis Baltijos šalimis pirmą kartą istorijoje iškėlė bendrą kandidatę į šį svarbų postą. Todėl, tęsdami mūsų valstybių bendradarbiavimą ir plėsdami jo sritis, mes būtume ypač dėkingi už Mongolijos Vyriausybės paramą mūsų kandidatei", – sakė Lietuvos vadovas.

„Mūsų dvišalių santykių bendradarbiavimo potencialas galėtų būti efektyviau išnaudojamas ir kultūros bei turizmo srityse. Šiais metais Lietuva švenčia savo vardo paminėjimo Tūkstantmetį, o mūsų sostinė Vilnius yra Europos kultūros sostinė. Todėl tikimės, kad gausūs šių metų renginiai pritrauks ir turistų iš Mongolijos", – išreiškė viltį šalies vadovas.

Maroko ambasadorės skiriamųjų raštų įteikimo ceremonijos metu Prezidentas V. Adamkus sakė, jog Lietuvą ir Maroką skiriantį geografinį atstumą šiandien nesunkiai įveikia bendri šalių interesai – geriau pažinti vieniems kitus, plėtoti prekybą, kultūrinius ir visuomeninius ryšius. „Džiugu, kad Lietuvos Respublikos ir Maroko Karalystės dvišalis bendradarbiavimas yra pragmatiškas ir konkretus, tačiau manau, kad bendradarbiavimo potencialas nėra visiškai išnaudojamas", – teigė valstybės vadovas ir pridūrė, jog apsikeitimas aukšto rango pareigūnų ir verslo atstovų vizitais paskatintų kur kas intensyvesnius dvišalius santykius.

„Intensyvėjantis ekonominis bendradarbiavimas ir spartus dvišalės prekybos augimas rodo, kad turime plėsti ir teisinio bendradarbiavimo bazę. Stebėdamas įspūdingą dvišalės prekybos augimą net penkerius metus iš eilės, manau, būtų itin prasminga, jei Vilnių aplankytų Jūsų šalies verslininkai ir pristatytų verslo ir investicijų galimybes Maroko Karalystėje", – ceremonijos metu kalbėjo Respublikos Prezidentas.

Šalies vadovas išreiškė viltį, kad Lietuvą bei Maroką ir toliau vienys bendras siekis kurti saugų ir taikų pasaulį.

Respublikos Prezidentas visiems ambasadoriams palinkėjo kuo geriausios kloties atliekant patikėtą misiją.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min