Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentas priėmė Slovėnijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

V.Adamkus
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / V.Adamkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentas Valdas Adamkus priėmė Slovėnijos Respublikos ambasadoriaus Bogdano Benko skiriamuosius raštus.

Slovėnijos Respublikos ambasadoriaus skiriamųjų raštų įteikimo ceremonijos metu šalies vadovas teigė, kad priklausomybė vienai Europos tautų šeimai lemia bendrus Lietuvos ir Slovėnijos interesus ir sklandų politinį dialogą. „Mūsų šalys sutaria dėl daugelio klausimų, tokių kaip Europos Sąjungos santykiai su Rusija, Europos Kaimynystės politika ar Europos Sąjungos energetinio saugumo stiprinimas", – sakė Respublikos vadovas ir pridūrė, jog aukščiausių Slovėnijos pareigūnų vizitai į Lietuvą padėtų dar labiau sustiprinti ir išplėsti šį šalių dialogą.

„Sveikinu Slovėniją sėkmingai pirmininkavus Europos Sąjungai. Jūs įrodėte, kad maža šalis gali sėkmingai susidoroti su sunkiomis problemomis, spręsti sudėtingus Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus, tokius kaip energetinis saugumas ar derybų su Rusija mandato patvirtinimas. Turime toliau kartu vieningai dirbti, kad Jūsų dėka pasiektos derybų mandato su Rusija nuostatos būtų sėkmingai įgyvendintos. Neabejoju, kad Slovėnijos pirmininkavimo patirtis padės ir mums ruošiantis pirmininkavimui Europos Sąjungai", – išreiškė įsitikinimą šalies vadovas.

Prezidentas V. Adamkus pabrėžė, jog Lietuvos ir Slovėnijos valstybes ir visuomenes vienija ne tik turtinga istorija, bet ir daug pastangų bei atkaklumo pareikalavusios šalių kovos už taiką ir laisvę. Valstybės vadovo nuomone, šiandien privalome skirti reikiamą dėmesį ir Lietuvos bei Slovėnijos kaimynams Rytų Europoje, Balkanuose, Viduržemio jūros regione bei Pietų Kaukaze, visokeriopai padėti jiems stiprinti demokratiją, sėkmingai įgyvendinti reformas. Prezidento įsitikinimu, tai yra konkurencingos, solidarios ir atviros kaimynams Europos Sąjungos sėkmės pagrindas, praneša Prezidento spaudos tarnyba.

„Džiaugiuosi, kad mūsų šalių ekonominis bendradarbiavimas klostosi sėkmingai – Lietuvos ir Slovėnijos prekybos apimtys nuolat didėja. Deja, negalime pasidžiaugti didelėmis dvišalėmis investicijomis", – teigė Respublikos Prezidentas, kviesdamas ambasadorių B. Benko skatinti didesnį Slovėnijos kompanijų susidomėjimą Lietuvos rinka ir supažindinti savo šalies verslininkus su investavimo galimybėmis Lietuvoje.

Ceremonijos metu valstybės vadovas išreiškė įsitikinimą, kad Lietuvą ir Slovėniją ir toliau vienys bendras siekis kurti saugų bei taikų pasaulį ir būti aktyviais, atsakingais tarptautinių procesų dalyviais.

Prezidentas V. Adamkus palinkėjo ambasadoriui visokeriopos sėkmės atliekant jam patikėtą misiją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min