15min be reklamos
Publikuota 2022 01 06, 14:46

Prezidentas ragina naująjį atstovą Ženevoje siekti demokratijos sklaidos

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį suteikė įgaliojimus Lietuvos nepaprastajam ir įgaliotajam ambasadoriui prie Jungtinių Tautų (JT) biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje Dariui Staniuliui.
Prezidentas įteikia skiriamuosius raštus Lietuvos nepaprastajam ir įgaliotajam ambasadoriui nuolatinėje atstovybėje prie JT biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje Dariui Staniuliui
Prezidentas įteikia skiriamuosius raštus Lietuvos nepaprastajam ir įgaliotajam ambasadoriui nuolatinėje atstovybėje prie JT biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje Dariui Staniuliui / Luko Bartkaus nuotr.

Susitikime su ambasadoriumi šalies vadovas aptarė Lietuvos strateginius interesus ir konkrečias darbo kryptis daugiašalėje diplomatijoje JT sistemoje, pranešė Prezidentūra.

Pasak G.Nausėdos, būtina siekti demokratijos ir laisvės plėtros sklaidos, Lietuvos įtakos ir matomumo stiprinimo tarptautinėse organizacijose, didesnio Lietuvos įsitraukimo į tarptautinių organizacijų valdymo struktūras.

„Aktyviai veikdama daugiašaliais formatais ir tarptautinėse organizacijose Lietuva turi dalyvauti ir kartu įgyvendinti vieningą ir efektyvią ES išorės politiką. Kartu su ES, savo sąjungininkais galime ginti ir apsaugoti demokratines vertybes – tiek žmogaus teisių, tiek dirbtinio intelekto, tiek visais kitais klausimais tarptautinėse daugiašalėse organizacijose“, – pranešime sakė prezidentas.

Jo teigimu, Lietuvai tapus JT Žmogaus teisių tarybos nare, ateinančius dvejus narystės metus reikia siekti progreso savo nusibrėžtomis prioritetinėmis kryptimis: vaikų ir neįgaliųjų teisių užtikrinime, žmogaus teisių gynėjų apsaugoje, žmogaus teisių ginkluotuose konfliktuose laidavime, taip pat lyčių lygybėje, žurnalistų saugume, taikių susirinkimų ir asociacijų, išraiškos ir religijos bei tikėjimo laisvėje.

Susitikime akcentuotas Lietuvai aktualus darbas Ženevoje, Pasaulio sveikatos organizacijoje, ypač dalyvavimas rengiant būsimą Pandemijos sutartį, taip pat aktuali veikla Tarptautinėje migracijos organizacijoje ir Vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biure sprendžiant aktualius nelegalios migracijos klausimus.

Prezidentas su ambasadoriumi D.Staniuliu aptarė ir tolesnį Lietuvos bendradarbiavimą su Europos branduolinių tyrimų centru (CERN).

Ženevoje veikia 39 akredituotos tarptautinės organizacijos bei jų padaliniai ir organai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min