TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentas ragina nevilkinti Aukštojo mokslo reformos, VGTU – ją peržiūrėti (atnaujinta 11.35 val.)

Valdas Adamkus
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Valdas Adamkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) bendruomenė ketvirtadienį išplatino kreipimąsi visiems Seimo nariams prašydama nevykdyti reformos skubotai ir papildomai nagrinėti tokias temas kaip „krepšelių“ skyrimo tvarka, rotacija, aukštojo mokslo prieinamumas, universitetų valdymas bei kitos. Tuo tarpu prezidentas Valdas Adamkus ragina Seimo narius nevilkinti reformos.

Prieš ketvirtadienį pradedamą Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimų svarstymą Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete, universiteto bendruomenė dar kartą pateikė pastabas dėl siūlomų pakeitimų ir skatino įvertinti realią situaciją bei galimas pasekmes, teigiama išplatintame prasnešime.

„Palaikome ir skatiname būtinybę reformuoti aukštąjį mokslą Lietuvoje. Tačiau tie pasiūlymai, kurie svarstomi ir pateikiami dabar, ne tik kelia nerimą, bet daugeliu atvejų gali būti žalingi Lietuvos aukštojo mokslo ateičiai. Kreipdamiesi į Seimo narius tikimės, kad reforma nebus tik skambių lozungų masė, o bus iš tikrųjų nukreipta į studijų kokybės gerinimą, studento ir kartų universitetų finansavimo didinimą, universitetų konkurencijos skatinimą“, – sakė VGTU mokslo prorektorius prof. Raimundas Kirvaitis.

Pasak R.Kirvaičio, galimybė studijuoti šiandien reiškia, kad studentas netaps bedarbiu ir atsidurs darbo rinkoje kaip tik tuo metu, kai ekonomika atsigaus ir specialistų poreikis bus didžiausias.

VGTU bendruomenės nuomone, iki šiol diskusijų apie reformos pasekmes buvo nepakankamai, kai kurie aspektai diskusijose nesulaukė dėmesio ir reforma buvo pradėta skubotai.

Kreipimesi VGTU ragina Seimo narius atsižvelgti į susiklosčiusią situaciją ir paremti idėją aukštojo mokslo reformą svarstyti detaliau atsižvelgiant į šiuos pagrindinius siūlymus:

  • Įvertinus valstybės poreikius bei situaciją, studentų krepšelius skirti ne atskiriems žmonėms, o studijų kryptims, tokiu būdu užtikrinant, kad ypač reikalingos, bet mažesnio populiarumo studijų kryptys nebūtų sunaikintos. Tai lemtų mažesnę disproporciją tarp mokslo krypčių, mažesnius studentų srautus į specialybes, kurias lengviau mokytis.
  • Įtvirtinti galimybę po kiekvieno semestro studentams iš mokančio vietos pereiti į nemokančio, taip skatinant jų motyvaciją bei konkurenciją.
  • Remiantis Konstitucinio teismo išaiškinimu, kad Konstitucijoje numatyta universitetų autonomija reiškia teisę savarankiškai nustatyti valdymo formą ir struktūrą, atmesti antikonstitucinę universiteto valdymo tvarką, kai universitetą valdo ministro paskirta taryba, o senatas atlieka tik studijų direkcijos vaidmenį.

Papildyta 11.35 val.: Prezidentas ragina nevilkinti

Prezidentas Valdas Adamkus yra kitos nuomonės. Jis Seimo narius ragina nevilkinti Aukštojo mokslo reformos, praneša Lietuvos radijas.

Prezidento atstovė spaudai Rita Grumadaitė sakė, jog, V.Adamkaus nuomone, studijų reforma turi startuoti jau kitais mokslo metais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min