2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Prezidentas sako, kad liudytų Seimo komisijai dėl VSD vykdytos jo aplinkos patikros

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad sutiktų liudyti Seimo komisijai, jeigu tokia būtų sudaryta siekiant išsiaiškinti aplinkybes, kaip Valstybės saugumo departamentas (VSD) vykdė jo aplinkos patikrą dar kandidatavimo metu.
Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Šalies vadovas teigia nenorintis, kad šioje istorijoje liktų neaiškumų ir kartoja, jog būdamas kandidatas į prezidentus nesikreipė į VSD dėl patikros.

„Iš esmės man gali būti pateiktas tik klausimas apie tai, ar aš kreipiausi, ar man buvo pateikta informacija apie mano komandos narius. Į tą klausimą aš jau seniai atsakiau ir mano atsakymas lieka tas pats, nes tokia buvo realybė“, – LRT televizijos laidai „Dienos tema“ ketvirtadienį sakė šalies vadovas.

„Tai nežinau, ką dar manęs galėtų tenai paklausti, bet jeigu paklausimų bus, aš privalau ir aš norėsiu atsakyti, nes aš nenoriu, kad liktų kažkokių neaiškumų ar nedakalbėjimų“, – kalbėjo jis, paklaustas, ar liudytų parlamentinei komisijai.

Politikai kurį laiką svarstė steigti tokią komisiją reaguodami į naujas detales, paaiškėjusias apie G.Nausėdos aplinkos tikrinimo aplinkybes vasarį žurnalistų Dovydo Pancerovo ir Birutės Davidonytės išleistoje knygoje „Pranešėjas ir prezidentas“.

Diskusijas vėl gali paskatinti tai, kad prokuratūra ketvirtadienį konstatavo, jog prieš ketverius metus pateiktas žvalgybos pareigūno pranešimas tuometiniam Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkui Vytautui Bakui apie VSD vadovybės veiksmus buvo išnagrinėtas netinkamai. Teisėsauga perdavė Seimui atlikto patikrinimo medžiagą.

Pranešėjas į V.Baką kreipėsi 2019 metais.

Knygoje „Pranešėjas ir prezidentas“ VSD jau nebedirbantis pareigūnas liudija, kad jis 2018 metų liepą iš departamento direktoriaus pavaduotojo Remigijaus Bridikio gavo kelis lapus su daug pavardžių ir žodinį pavedimą „patikrinti vieno kandidato rinkiminę komandą ir galimų rėmėjų sąrašą“. Jame, kaip paaiškėjo, buvo nurodyti tuomet dar kandidato į prezidentus G.Nausėdos rėmėjai ir bendražygiai.

Situaciją tada nagrinėjęs Seimo NSGK konstatavo, jog VSD veikė teisėtai tikrindamas kandidatų į prezidentus aplinką, tačiau paragino tokiose situacijose atsisakyti žodinių pavedimų.

Pranešėjas 2019 metais taip pat buvo kreipęsis į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), po kelių dienų informacija buvo perduota Generalinei prokuratūrai.

2020 metų sausį V. Bakas iš prokuratūros gavo atsakymą, kad STT šioje istorijoje „nenustatė nusikalstamų veikų ar tarnybinių nusižengimų“, tačiau atsakyme nebuvo parašyta, koks procesinis sprendimas priimtas – ar pradėti, ar atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, rašoma knygoje.

VSD atstovai tvirtino tikrinę visų kandidatų komandas, pats pranešėjas tikino, kad tikrinta tik G.Nausėdos aplinka, o R.Bridikis jam patvirtino, jog sąrašai gauti iš paties G.Nausėdos.

Prezidentas kategoriškai neigia prašęs VSD tikrinti jo komandą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min