Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2022 01 04 /09:36

Prezidentas siūlo vaikams galimybių pasą duoti su antigeno testu, kitaip kreipsis į KT

Prezidentas Gitanas Nausėda siūlo vaikams galimybių pasą duoti su antigeno testu, kitaip žada kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT).
Galimybių pasų tikrinimas
Galimybių pasų tikrinimas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Mes kreipsimės į Konstitucinį Teismą, jei galimybių paso situacija liks tokia, kokia yra dabar. Vakar susitikęs su premjere aš pasiūliau tokį sprendimą: Vyriausybė savo artimiausiame posėdyje greitąjį antigeno testą galėtų įtraukti kaip vieną iš galimybių paso gavimo sąlygų“, – antradienį interviu Žinių radijui sakė prezidentas.

„Jei tai nebus padaryta, kreipsiuosi į Konstitucinį Teismą kvestionuodamas tokio, koks yra, galimybių paso 12–15 metų vaikams atitikimą Konstitucijai“, – patvirtino G.Nausėda.

Pasak šalies vadovo, jei Vyriausybė tai padarytų, „mokiniai galėtų gauti galimybių pasą mokykloje ir tai nesukeltų jokių problemų, nepatogumų ir taip nuo mūsų reformų ir pandemijos valdymo sistemų pavargusiai visuomenei“.

„Mes pernelyg toli nuėjome spausdami į kampą visuomenę su eksperimentais, vieną kartą tai turi baigtis, todėl mano pasiūlymas buvo toks – darykime paprastą testavimą greituoju antigeno testu, tuomet vaikai neturės kentėti dėl mūsų sveikatos politikos vingių. O jei tai bus padaryta, manau, kad mes išspręsime problemą ir pasieksime rezultatą, kur laimės visi“, – kalbėjo prezidentas.

Galimybių pasas 12 metų ir dviejų mėnesių amžiaus vaikams įvestas nuo gruodžio 28 dienos, be jo negalima lankytis prekybos ir pramogų vietose, bet dokumento nereikia mokyklose ar būreliuose. Anksčiau galimybių paso reikėjo vaikams nuo 16 metų. Gruodžio 28 d. Vyriausybė nutarė, kad vaikai nuo 12 metų ir dviejų mėnesių amžiaus galimybių pasą galės gauti atlikę PGR, kaupinių tyrimą (galios 7 dienas) arba serologinį antikūnų tyrimą (galios 60 dienų).

Į šalies vadovą, prašydamas skųsti galimybių paso taikymo vaikams konstitucingumą, kreipėsi judėjimas „Basos mamos“. Taip pat G.Nausėda buvo gavęs grupės piliečių prašymą kreiptis į KT bendrai dėl galimybių paso atitikimo pagrindiniam šalies įstatymui.

G.Nausėda praėjusią savaitę pranešė, kad dėl galimybių paso į KT nesikreips, tik paragino Teismą greičiau imtis atitinkamo Seimo narių grupės prašymo įvertinti dokumento konstitucingumą, o dėl galimybių paso vaikams sakė nuspręsiąs įvertinęs galimybes jį gauti mokyklose.

Norint gauti galimybių pasą reikia būti pasiskiepijus arba persirgus koronavirusu, taip pat jį galima gauti turint neigiamą PGR tyrimo rezultatą. Anksčiau buvo galima gauti galimybių pasą su greituoju antigeno testu, tačiau nuo gruodžio tokia galimybė panaikinta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius