2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2009 01 06

Prezidentas veržtis diržo neskuba

Latvijos prezidentas Valdis Zatleras, solidarizuodamasis su ekonomikos krizę išgyvenančia tauta, dalies savo atlyginimo jau atsisakė. Mūsų prezidentas Valdas Adamkus tai pasiruošęs padaryti tik „esant reikalui“.
Prezidentas Valdas Adamkus mano, kad Kalėdos - susitaikymo ir susikaupimo metas.
Prezidentas Valdas Adamkus mano, kad Kalėdos – susitaikymo ir susikaupimo metas. / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Valdas Adamkus

Latvijos prezidentas V.Zatleras paprašė kanceliarijos vadovą  2009 metais sumažinti jam atlyginimą. Kaip praneša BNS, Latvijos prezidentas iki šiol gaudavo 3000 latų (14,5 tūkst. litų) algą ir 600 latų (2,9 tūkst. litų) reprezentacinėms išlaidoms.

Dabar V.Zatlero alga sumažės 240 latų, o reprezentacinės išlaidos – 40 latų. Tad jo užmokestis, skaičiuojant litais, bus mažesnis maždaug 1,3 tūkstančio. Prezidento atstovė spaudai Ilzė Rassa pareiškė, jog V.Zatleras dalies atlyginimo atsisakė solidarizuodamasis su savo kanceliarijos ir kitų valstybės įstaigų darbuotojais. Visas Latvijos prezidento kanceliarijos darbuotojų užmokesčio fondas pagal įstatymą sumažintas 15 proc.

 Adamkaus pažadas

Apie atlyginimo sumažinimą jam gruodžio vidury yra kalbėjęs ir mūsų prezidentas V. Adamkus. Jo atlyginimas, neatskaičius mokesčių, yra 25 tūkst. litų. Žurnalistams V.Adamkus yra sakęs, jog  neprieštarautų atlyginimo sumažinimui, jei tik būtų nuspręsta, jog tai „yra šaltinis, kuris papildytų mūsų iždą ir palengvintų esamą krizinę situaciją“.

Kol kas – tik kanceliarijai

Prezidento atstovė spaudai Rita Grumadaitė portalui 15min.lt sakė, jog V.Adamkui apskritai rūpi,  kad Prezidento kanceliarijai skirtos lėšos būtų naudojamos taupiai. „Todėl jau pernai buvo sutaupyta  800 tūkst litų, – teigė R.Grumadaitė. – Šiemet kanceliarijos darbo užmokesčio fondas pagal Vyriausybės taupymo planą sumažintas 12 proc., taip pat panaikinta 11 politinio pasitikėjimo tarnautojų etatų. Į tas  vietas šią kadenciją nauji žmonės nebus priimami.“

Dalies savo atlyginimo kadenciją baigiantis V.Adamkus kol kas neatsisakė. „Tačiau esant reikalui, prezidentas pasiruošęs tą padaryti, – tvirtino R.Grumadaitė. – Nepaisant to, kad jis ir taip dalį  reprezentacinių lėšų skiria labdarai.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min