Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 26d. 17:56

Prezidentas apie pliažą Lukiškių aikštėje: privalo būti net ir politikams šventi dalykai

Gitanas Nausėda
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Gitanas Nausėda

Prezidentas Gitanas Nausėda Vilniaus valdžios iniciatyvą sostinės Lukiškių aikštėje įkurti pliažą vertina kaip priešrinkiminį veiksmą, teigia jo atstovas žiniasklaidai Antanas Bubnelis. Pliažą, pasak šalies vadovo, derėjo įrengti kitur. Laisvės, o tuo pačiu ir atsakomybės, smėlyje jis teigia nematantis.

„Prezidento nuomone, Vilniuje tikrai yra daug miestiečiams patogių ir tinkamesnių vietų pliažo įrengimui. Įrengiant tokio pobūdžio objektus svarbiausiose Vilniaus vietose būtina atsižvelgti į istorinį kontekstą“, – dėstoma G.Nausėdos atsakyme, kurį 15min perdavė A.Bubnelis.

Jis pabrėžė, jog sprendimas dėl pliažo vienoje pagrindinių Vilniaus aikščių buvo priimtas „be minimalios viešos diskusijos“.

„Todėl prezidentas jį vertina kaip pasirengimo artėjantiems rinkimams veiksmą“, – teigė G.Nausėdos atstovas.

„Rinkimų kampanijoms įprasta panaudoti bet ką, kas sutraukia kamerų dėmesį, tačiau privalo būti dalykai, kurie šventi net ir nuolatiniams politinių žaidimų dalyviams“, – pridūrė jis.

Tautos kovos, kančios ir atgimimo vieta, anot G.Nausėdos, yra tai, „kas negali būti naudojama siekiant vienadienio populiarumo“.

„Laisvė, kurią iškovojome didžiulių aukų dėka, yra ir atsakomybė, kurios smėlyje nematau“, – teigė prezidentas.

Laisvė, kurią iškovojome didžiulių aukų dėka, yra ir atsakomybė, kurios smėlyje nematau.

Be to, jo įsitikinimu, Vilniaus valdžios sprendimas Lukiškių aikštėje įkurdinti paplūdimį „logiškai ir emociškai nedera su pačios Vilniaus savivaldybės planais įprasminti Lukiškių aikštėje mūsų pokario laisvės kovotojų auką“.

Ar prezidentas pasirašys, o gal vetuos Seime svarstomą Lukiškių aikštės sutvarkymo įstatymą, jei toks bus priimtas, A.Bubnelis neatskleidė.

„Seime svarstomą įstatymą prezidentas įvertins ir sprendimą dėl jo pasirašymo priims atsižvelgdamas į įstatymo turinį, kai jis bus priimtas Seimo salėje“, – nurodė jis.

Penktadienį svarstymo procedūros metu Seimas, balsų dauguma pritarė valdančiųjų projektui dėl Lukiškių aikštės memorialinio statuso.

Jį įteisinus, aikštė galės būti formuojama tik su laisvės kovų memorialiniais akcentais, erdvės naudojimas ir tvarkymas „negalės prieštarauti viešajai tvarkai bei gerai moralei“.

Šios iniciatyvos valdantieji ėmėsi po to, kai Vilniaus valdžia Lukiškių aikštėje įrengė laikiną paplūdimį. Sostinės meras, Laisvės partijos atstovas Remigijus Šimašius šią idėją siejo su miesto gyvybe ir laisve.

„Vieniems tai tik ir tik rimtis, susikaupimas, paradai ir reprezentacija. Kitiems – tai ir gyvenimo džiaugsmas, laimė, kad mes esame laisvi, o mūsų vaikai gali laisvai išdykauti laisvos šalies laisvoje ir kūrybingoje sostinėje“, – anksčiau komentavo jis.

Lukiškių aikštėje planuojant įrengti pliažą nebuvo tartasi nei su visuomene, nei su savivaldybės taryba ar administracija, kai kas teigia, kad paplūdimys nedera su aikštės istorine ir memorialine reikšme.

Komentarai: 68

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Šiuolaikiškos studijos

Video

03:02
11:55
26:29

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min