2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Prezidentas vyks į popiežiaus emerito Benedikto XVI laidotuves

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį dalyvaus Šv. Petro bazilikoje Vatikane vyksiančiose popiežiaus emerito Benedikto XVI laidotuvėse, pranešė Prezidentūra.
Pontifikas Benediktas XVI
Pontifikas Benediktas XVI / „SIPA“/„Scanpix“

Savo užuojautoje dėl Benedikto XVI mirties Lietuvos vadovas pažymėjo, kad buvęs popiežius siekė, jog pernelyg vartotojiškame ir susiskaldžiusiame pasaulyje krikščionybė atliktų svarbų jungiantį vaidmenį.

„Netekome dvasininko, kurio mokyme šiandienos pasaulis ir žmogus visada buvo dėmesio centre. Mąstydamas apie tai, Benediktas XVI rėmėsi didžiaisiais krikščionybės išminčiais ir troško, kad mūsų perdėm vartotojiškame, susiskaldžiusiame pasaulyje krikščionybė atliktų svarbų apjungiantį vaidmenį“ – pirmadienį užuojautoje sakė G.Nausėda.

Buvęs popiežius Benediktas XVI, 2013 metais tapęs pirmuoju nuo Viduramžių popiežiumi, atsistatydinusiu iš pasaulio Katalikų Bažnyčios vadovo pareigų, mirė šeštadienį, būdamas 95 metų.

Benediktui XVI buvo 78 metai, kai 2005 metų balandį jis pakeitė ilgai valdžiusį populiarųjį Joną Paulių II.

Benediktą XVI pakeitęs popiežius Pranciškus ketvirtadienį vadovaus laidotuvių apeigoms didžiulėje Šv. Petro aikštėje, o po jų velionio palaikai bus palaidoti kape po Šv. Petro bazilika.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min