Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė apdovanojo dešimt vaikų išauginusią Kauno rajono gyventoją Joaną Skapčienę

Joana Skapčienė apdovanota už užaugintus 10 vaikų
Kauno rajono savivaldybės nuotr. / Joana Skapčienė apdovanota už užaugintus 10 vaikų
Šaltinis: 15min
0
A A

Motinos dienos proga Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė valstybinius apdovanojimus daugiavaikėms motinoms. Valstybinis apdovanojimas, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis skirtas 45 daugiavaikėms motinoms iš visos Lietuvos, tarp jų – ir Kauno rajone, Užliedžių seniūnijoje, Romainiuose gyvenančiai Joanai Skapčienei.

Moteris pagimdė ir užaugino dešimt vaikų. Už tai J.Skapčienė taip pat buvo apdovanota 1964 m. garbės vardo „Motina-didvyrė“ aukso žvaigžde.

Pasak Prezidentės, darnioje, ir ypač – gausioje šeimoje užaugęs žmogus nuo mažens išmoksta dalintis gerumu, svarbiausiais gyvenimo klausimais tartis ir sutarti. Tai – vertybės, kurios visuomet išlieka svarbiausios, nes atsveria susvetimėjimo ir savanaudiškumo grėsmę.

J.Skapčienė su vyru Vincentu Skapčiumi susituokė 1943 m. sausio 12 d. Kelmės rajone. Kartu pragyveno 58 metus. 1966 m. su visa šeima atvyko gyventi į Kauno rajoną. Vėliau teko gyventi ir Kauno mieste.

Šeima gyveno ūkiškai, augino gyvulius, įvairias daržoves. Augindama vaikus, J.Skapčienė šeimininkaudavo namuose: leido vaikus į mokyklą, gamino šeimai maistą, skalbė, siuvo drabužius, augino gyvulius, prižiūrėjo derlių. Būdama rūpestinga, jautri, atsakinga, darbšti, mokėdama skaniai ruošti maistą, pagelbėdavo kaimynams, giminėms bei pažįstamiems. Apie J.Skapčienę labai gražiai atsiliepia ją pažįstantys žmonės, kaimynai, giminės. Moteris, būdama garbingo amžiaus, ir dabar rūpinasi savo vaikais, vaikaičiais, provaikaičiais. Šiuo metu gyvena savo vaikų namuose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min