Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 5d. 16:30

Prezidentė apdovanos Juozą Statkevičių, Andželiką Choliną, Dalią Ibelhauptaitę ir Viktoriją Čmilytę

Juozas Statkevičius ir Dalia Ibelhauptaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Juozas Statkevičius ir Dalia Ibelhauptaitė

Trečiadienį Prezidentūroje rengiamoje ceremonijoje iš valstybės vadovės Dalios Grybauskaitės rankų apdovanojimus atsiims dizaineris Juozas Statkevičius, choreografė Andželika Cholina, režisierė Dalia Ibelhauptaitė bei 2011 metų Europos moterų šachmatų čempionė Viktorija Čmilytė.

Tai 15min.lt patvirtino prezidentės patarėja Živilė Didžgalvienė.

Anot jos, trims menininkams bus įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius. Čempionei V.Čmilytei bus įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius.

Šiais įvertinimais prezidento dekretu apdovanojami asmenys už ypatingus nuopelnus garsinant Lietuvos vardą, puoselėjant ir plėtojant tarpvalstybinius santykius, už humanitarinę pagalbą Lietuvai, už ypatingus nuopelnus valstybės tarnyboje, kultūros, mokslo ir švietimo, verslo ir gamybos, sveikatos ir socialinės apsaugos, karybos, sporto, ūkio bei kitose srityse.

Ordino garbės ženkle veiklos sritis žymima kryžių ir juostą (kaspiną ar kaspinėlį) jungiančiame vainike, tam tikrą sritį atitinkančiu simboliu. Šiuo ordinu gali būti apdovanojami ir užsienio valstybių piliečiai.

Minint Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, Prezidentūroje bus apdovanoti 24 asmenys.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min