Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė apie situaciją energetikoje: vertinu žmones, kurie pradėję darbą, jį baigia

Romas Švedas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Romas Švedas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė gina nepasitenkinimo iš pavaldinių sulaukusį energetikos ministrą Alvydą Sekmoką. Jo veiklą vertindama gerai, prezidentė negailėjo kritikos tiek iš posto pasitraukusiam eneregetikos viceministrui Romui Švedui, tiek buvusiam IAE vadovui Osvaldui Čiukšiui.

Prezidentė teigė, kad apie R.Švedo ketinimus trauktis iš pareigų ji buvo informuota anksčiau ir nematanti problemų, jei svarbių pokyčių energetikoje metu pasikeis pagrindiniai šiuos projektus kuravę asmenys.

„Man tai nebuvo staigmena. Noriu patvirtinti, kad energetiniai projektai yra vykdomi ir bus vykdomi. Nuo vieno ar kito žmogaus pasikeitimo tai neturėtų priklausyti. O šiaip aš vertinu žmones, kurie sugeba bet kokiomis sąlygomis su bet kokiais iššūkiais susitvarkyti ir pradėję darbą, jį baigia“, – sakė D.Grybauskaitė, trečiadienį viešėjusi Seime.

Nesugebėjusiu susitvarkyti su iššūkiais prezidentė kaltino ir situaciją dėl R.Švedo pasitraukimo ėmusį komentuoti bei ministrą chaoso kėlimu apkaltinusį O.Čiukšį. Be to, jam D.Grybauskaitė pažėrė ir kartesnių žodžių. 

„Ponas O.Čiukšys savo karjerą pradėjo ne nuo darbo, o nuo savo atlyginimo didinimo ir diskusijų, derybų dėl didelio atlyginimo. Tai kaip pradėjo, taip ir užbaigė“, – rėžė prezidentė.

Pasak jos, energetikos ministras A.Sekmokas dirba gerai, o jo pavaldinių darbus komentuoti – ne prezidentės reikalas.

„Aš nenoriu kištis į energetikos ministro atsakomybę. Pono A.Sekmoko teisė vertinti savo pavaldinius, o ne prezidentės“, – sakė ji, atsisakydama pareikšti nuomonę apie dabartinį IAE vadovą Žilviną Jurkšų.

Savo ruožtu Seimo pirmininkė nėra tokia rami dėl padėties energetikos sektoriuje.

„Man, kaip valstybės pareigūnei ir pilietie, šiek tiek yra neramu dėl IAE vykstančių neaiškių pasistumdymų viešojoje erdvėje. (...) Turiu vilties, kad Vyriausybė ir energetikos ministras artimiausiu metu visą tokį skandaliuką nugesins ir situacija IAE bus stabili“, – viliasi ji.

Kita vertus pats viceministro atsistatydinimas, pasak I.Degutienės, per daug sureikšminamas.

„Negalėčiau suskaičiuoti, kiek viceministrų yra pasikeitę vien šios kadencijos metu“, – teigdama, kad viceministrų kaita yra gana įprastas reiškinys sakė Seimo pirmininkė.

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min