Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 7d. 06:36

Prezidentė apžvelgs svarbiausius praėjusių metų įvykius

2015-02-28 Dalia Grybauskaitė Čilėje
R.Dačkaus nuotr. / 2015-02-28 Dalia Grybauskaitė Čilėje

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį rengia tradicinę spaudos konferenciją, skirtą apžvelgti svarbiausiems praėjusių metų įvykiams ir padėčiai valstybėje.

Kaip nurodo Prezidentūra, D.Grybauskaitė svarbiausiomis savo veiklos ir valstybės sritimis įvardijo gynybos stiprinimą, nacionalinio, socialinio saugumo užtikrinimą, kovą su korupcija ir teisinės valstybės, pilietinės visuomenės stiprinimą, užsienio politikos pasiekimus.

D.Grybauskaitė pažymi, jog 2015-aisiais buvo priimtas sprendimas grąžinti šauktinius, didintas gynybos finansavimas, vyko kariuomenės plėtra ir modernizavimas, įkurta NATO vadavietė ir dislokuota NATO technika, priimti teisės aktai, stiprinantys kova su draudžiamos informacijos skleidėjais.

Šalies vadovė mini ir sprendimus dėl vaikų globos sistemos pertvarkos, didinant jaunimo užimtumą, Seimo patvirtintas pataisas dėl skaidresnių rinkimų, dvigubos pilietybės nusipelniusiems asmenims, valstybės ir savivaldybių įmonių paramos apribojimų, vykdomą teismų sistemos atsinaujinimą. Užsienio politikoje prezidentė akcentuoja Europos energetinės sąjungos sukūrimą, Lietuvos pasiekimus dėl elektros ir dujų jungčių, paramą Rytų partnerystės šalims, Lietuvos iniciatyvas Jungtinėse Tautose, derybas dėl narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje ir kitus darbus.

Per 2015-uosius D.Grybauskaitė pateikė 15 įstatymų iniciatyvų, vetavo du Seimo priimtus įstatymų projektus, 33 kartus vyko į užsienį, dalyvavo beveik šimte susitikimų su užsienio šalių ir tarptautinių organizacijų vadovais ir kitais atstovais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min