Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 6d. 15:41

Prezidentė atleido VSD generalinio direktoriaus pavaduotoją D.Jurgelevičių (atnaujinta 16.42)

Valstybės saugumo departamentas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Valstybės saugumo departamentas

Iš pareigų atleistas Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinio direktoriaus pavaduotojas Darius Jurgelevičius.

Ketvirtadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgdama į šiuo metu sergantį VSD generalinio direktorių Povilą Malakauską pavaduojančio Alvydo Kunigėlio teikimą, pasirašė dekretą dėl D.Jurgelevičiaus atleidimo iš pareigų nuo šių metų rugpjūčio 20 d.

VSD direktoriaus pavaduotoju D. Jurgelevičius dirbo nuo 2004 m. deleguotas  Užsienio reikalų ministerijos (URM), šiuo metu jis eina vyriausiojo ES stebėsenos misijos Gruzijoje politinio patarėjo pareigas.

15min.lt  VSD ryšių su visuomene tarnyba teigė, kad D.Jurgelevičius iš pareigų pasitraukė savo prašymu.

Buvo kaltintas dėl vidinių VSD nesutarimų

D.Jurgelevičiaus pavardė buvo minima Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto 2006 metais parengtoje ataskaitoje dėl VSD vykdyto mįslingos Vytauto Pociūno žūties tyrimo.

Šioje ataskaitoje buvo užsimenama, kad  dėl vidinių VSD nesklandumų didelę dalį atsakomybės turėtų prisiimti būtent D.Jurgelevičius bei tuo metu VSD vadovavęs Arvydas Pocius.

Pastarasis paliko savo pareigas, o jį pakeitęs dabartinis vadovas P.Malakauskas, nors buvo parlamentarų spaudžiamas, tačiau neskubėjo atleisti D.Jurgelevičiaus.

Bylinėjosi su žiniasklaida

D.Jurgelevičius buvo pagarsėjęs ir  savo bylinėjimusi su žurnalistais, kuriuos buvo padavęs į teismą dėl neva klaidingos informacijos paskelbimo, tačiau bylą pralaimėjo.

Jis prašė paneigti po V.Pociūno žūties „Ekstra“ žurnale išpublikuotus porą jo teiginių: „ jei toliau vyks visas šis knaisiojimasis po tuos kaulus, tai ten išlįs tokių dalykų, kurie garbės visam šitam reikalui tikrai nepridės“ bei „ akivaizdu, kad į VSD atėjus ne sąjūdininkui D. Jurgelevičiui, sąjūdininko Vytauto Pociūno likimas buvo iš anksto nulemtas“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:24
00:18

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min