Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė: Baltarusijos ir Karaliaučiaus atominių elektrinių projektams trūksta skaidrumo

Andrius Kubilius „Hitachi Works“ gamykloje
lrv.lt nuotr. / Andrius Kubilius „Hitachi Works“ gamykloje
Šaltinis: BNS
0
A A

Baltarusijoje ir Karaliaučiaus krašte planuojamų statyti atominių elektrinių projektams trūksta skaidrumo, pareiškė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį paskelbtame interviu Pietų Korėjos žiniasklaidai.

Rusijos ir Baltarusijos pareigūnai šiuos priekaištus atmeta.

„Deja, ne visi atominių elektrinių projektai regione vertinami remiantis tais pačiais kriterijais, metodologija ir požiūriu į skaidrumą“, – laikraščiui „Korea Herald“ sakė prezidentė.

„Nauji branduoliniai projektai Karaliaučiuje ir Baltarusijoje (pastarasis – vos 50 kilometrų nuo Lietuvos sostinės Vilniaus) planuojami be tinkamų saugumo įvertinimų, nėra skaidrumo, nesidalijama informacija“, – teigė D.Grybauskaitė.

„Kadangi branduoliniai incidentai nepaiso sienų, raginame kitas šalis kurti pasitikėjimą vykdant atsparumo testus, tinkamą poveikio aplinkai įvertinimą ir, kas svarbiausia, dalijantis informacija ir pateikiant atsakymus į visus klausimus“, – sakė Lietuvos prezidentė.

Lietuva ne kartą yra išsakiusi nerimą, kad netoli Lietuvos sienos Rusijoje ir Baltarusijoje planuojamos statyti atominės elektrinės gali neatitikti saugumo standartų. Kartu su kitomis Baltijos šalimis Lietuva taip pat planuoja statyti naują atominę elektrinę Visagine.

Rusijos ambasada Seule „Korea Herald“ teigė, kad šalis atliko visus reikalingus saugumo testus ir poveikio aplinkai įvertinimą, pasidalijo informacija su kaimyninėmis šalimis.

„Deja, yra tik viena šalis – Lietuva – kuri atsisako priimti Rusijos pasiūlymą surengti oficialias dvišales konsultacijas dėl Baltijos atominės elektrinės poveikio aplinkai įvertinimo. Rusija griežtai įgyvendina visų tarptautinių konvencijų nuostatas dėl branduolinės saugos, radiologinės apsaugos ir branduolinio saugumo“, – teigė ambasada.

Baltarusijos ambasadorė Korėjoje Natalija Žylevič sakė, kad Baltarusija yra visų tarptautinių sutarčių šalis, o visus darbus tikrina Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA).

„Baltarusija pergyveno Černobylį. Baltarusijos žmonės labai gerai supranta, ką reiškia branduolinės nelaimės. Būtent dėl šios priežasties Baltarusijoje statomos atominės elektrinės saugumas yra didžiausios svarbos klausimas Baltarusijos atominei elektrinei“, – teigė ambasadorė.

Skaitykite tekstą angliškoje 15min.lt versijoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min