Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė: Baltijos šalių energetinė nepriklausomybė – visos Europos Sąjungos prioritetas

Dalia Grybauskaitė ir Žozė Manuelis Barosas
Prezidentės tarnybos nuotr. / Dalia Grybauskaitė ir Jose Manuelis Barroso
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Lietuvoje viešintį Europos Komisijos prezidentą Jose Manuelį Barroso, teigiama Prezidento tarnybos pranešime spaudai.

Per darbo pusryčius su Europos Komisijos vadovu buvo aptarta pasirengimas birželio mėnesį Briuselyje vyksiančiai Europos vadovų tarybai, ES ekonomikos ir finansų krizė, ES raidos 2020 m. strategija, priemonės skatinti tvarų Europos Sąjungos ekonomikos augimą.

Prezidentė D.Grybauskaitė pabrėžė, kad Baltijos šalių energetinė nepriklausomybė yra Lietuvos, Baltijos jūros regiono ir visos Europos Sąjungos prioritetas.

„Po šešerių metų narystės Europos Sąjungoje Baltijos regionas kol kas liko energetiškai izoliuotas. Baltijos šalys ir Lietuva moka daugiau už energetinius resursus, ypač dujas, nei kitos Europos valstybės. Taip yra dėlto, kad esame energetiškai izoliuoti ir priklausomi nuo vieno šaltinio“, – kalbėjo Lietuvos vadovė.

Prezidentė pabrėžė, kad visos Baltijos šalys, tarp jų ir Lietuva, teiks paraiškas naujajai ES finansinei perspektyvai, kad regionui gyvybiškai svarbūs energetikos projektai būtų finansuojami ES lėšomis.

„Lietuva ir kitos Baltijos šalys sieks, kad energetinių tinklų, elektros jungčių projektai, Baltijos regiono įtraukimas į europinę ekonomikos erdvę būtų įtraukti į naująją finansinę perspektyvą ir taptų vienu svarbiausių visos Europos Sąjungos interesų“, – kalbėjo valstybės vadovė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min