Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 sausio 5d. 11:10

Prezidentė D.Grybauskaitė kas mėnesį sulaukia apie pusės tūkstančio gyventojų laiškų

Dalia Grybauskaitė
Prezidentės spaudos tarnybos nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Valstybės vadovai kas mėnesį sulaukia šimtų gyventojų laiškų – popieriaus lape žmonės jiems išpasakoja savo rūpesčius ir problemas, piktinasi neteisybe, prašo pagalbos, siūlo, kaip gerinti gyvenimą Lietuvoje, taip pat siunčia linkėjimų.

Daugiausia gyventojų laiškų gauna Lietuvo prezidentė Dalia Grybauskaitė, šeštadienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“. Kiekvieną mėnesį šalies vadovė sulaukia apie 430-440 kreipimųsi iš žmonių. Iš viso pernai į prezidentę kreipėsi 5175 asmenys.

Prezidentei D.Grybauskaitei žmonės iš įvairių Lietuvos kampelių siunčia ir suvenyrus, rankdarbius. Kreipdamiesi į D.Grybauskaitę gyventojai prašo išspręsti įvairiausias jiems kylančias problemas, išreiškia savo nuomonę aktualiais klausimais, teikia siūlymus, kaip tobulinti teisės aktus bei šalinti negeroves.

Apie ketvirtadalį šalies gyventojų kreipimųsi yra dėl teisėsaugos darbo, o beveik 13 proc. – skundai dėl Seimo, Vyriausybės, ministerijų, savivaldybių veiklos.

Beveik 13 proc. – skundai dėl Seimo, Vyriausybės, ministerijų, savivaldybių veiklos.

Žmonės į D.Grybauskaitę dažnai kreipiasi dėl socialinių klausimų (pensijų skyrimo, neįgaliųjų integracijos, vaikų teisių apsaugos, sunkios materialinės padėties), taip pat dėl energetinių klausimų (dėl daugiabučių renovacijos ir remonto, didelių sąskaitų už šildymą ir elektrą, dėl daugiabučių namų administratorių veiklos). Gaunama nusiskundimų ir žemėtvarkos tarnybų darbu – kas antrame tokiame kreipimesi keliami žemės nuosavybės klausimai.

Per mėnesį nuo tada, kai buvo išrinktas Seimo pirmininku, V.Gedvilas jau sulaukė 124 asmeniškai jam adresuotų laiškų. Juose – prašymai ir skundai, siūlymai, raštai.

Nemažai gyventojų laiškų jau sulaukė ir neseniai premjero pareigas eiti pradėjęs A.Butkevičius. Gerokai korespondencijos padaugėjo vos pasikeitus Vyriausybei. Pasak ministro pirmininko atstovės spaudai Evelinos Butkutės-Lazdauskienės, per ne visą mėnesį gauta apie 200 laiškų. Iš viso 2012 metais į premjerą kreipėsi 2784 piliečiai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

21:57
01:27:07
01:32

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min