TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė D.Grybauskaitė: viena didžiausių ES mastu ekonomikos atsigavimo kliūčių – nėra bendros ES energetikos rinkos

D.Grybauskaitė – ES Vadovų tarybos posėdyje, Briuselyje
Prezidentūros nuotr. / D.Grybauskaitė – ES Vadovų tarybos posėdyje, Briuselyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasak prezidentės Dalios Grybauskaitės, dalyvaujančios ES Vadovų tarybos posėdyje, Briuselyje, viena didžiausių Europos Sąjungos (ES) mastu ekonomikos atsigavimo kliūčių yra ta, kad nėra bendros ES energetikos rinkos.

„Viršūnių susitikime atkreipiau kitų šalių lyderių dėmesį į būtinybę ES mastu šalinti ekonomikos atsigavimui trukdančias kliūtis, kurių viena didžiausių – bendros Europos Sąjungos energetikos rinkos nebuvimas. Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims tokios rinkos sukūrimas yra vienas svarbiausių tikslų. Vadovų taryba į šias pastabas atsižvelgė, sutardama, jog naujojoje strategijoje turi būti įrašytas įsipareigojimas plėtoti augimui būtiną infrastruktūrą tiek visos bendrijos, tiek nacionaliniu lygiu. Ši nuostata sudarys palankesnes sąlygas Lietuvos energetikos jungtims su ES sparčiau plėtoti“, – Prezidentūros pranešime cituojama D.Grybauskaitė

 ES valstybių ir vyriausybių vadovai Briuselyje sutarė dėl būtinybės parengti Europos Sąjungos raidos iki 2020 metų detalią strategiją, nustatant konkrečius tikslus kovos su skurdu, ekonomikos augimo, užimtumo didinimo, inovacinių investicijų, taip pat švietimo, klimato kaitos ir efektyvios energetikos srityse.

Kitas Europos Vadovų tarybos posėdis bus sušauktas šių metų birželį. Iki to laiko Lietuva, kaip ir kitos šalys, turės parengti nacionalinius raidos tikslus, o rudenį bus svarstomos konkrečių veiksmų programos.

 

 

 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min