Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė D.Grybauskaitė vyksta į ES viršūnių susitikimą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Stokholme susitiko su Švedijos Parlamento pirmininku Peru Westerbergu.
„Scanpix“ nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė Stokholme susitiko su Švedijos Parlamento pirmininku Peru Westerbergu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį išvyksta dviejų dienų darbo vizito į Briuselį, kur dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Vadovų Tarybos posėdyje.

ES Vadovų Taryba svarstys Europos Komisijos parengtas Europos Sąjungos ekonominės ir socialinės raidos iki 2020 metų gaires.

Be to, Europos Komisija ragina ES šalis ketvirtadaliu sumažinti žemiau nacionalinės skurdo ribos gyvenančių žmonių skaičių.

„Mūsų tikslas – ekonomiškai stipri, išsilavinusi ir konkurencinga Europos Sąjunga. Tai pasieksime tik įveikę krizę ir sėkmingai įgyvendindami Europos Sąjungos raidos iki 2020 metų strategiją. Tarp Lietuvai svarbiausių šios strategijos tikslų – garantuotas užimtumo augimas, skurdo lygio ribojimas, socialinės atskirties mažinimas, investicijų į ekonomiką, grįstą modernaus mokslo pasiekimais ir aukštos kvalifikacijos specialistais, užtikrinimas. Lietuvai taip pat labai svarbu, kad būtų panaikintos visos kliūtys augti. Todėl Briuselyje pasisakysiu už Europos Sąjungos energetikos vidaus rinkos sukūrimą – kuo greičiau panaikinti fragmentaciją ir sujungti energetikos tinklus,“ – pabrėžė D.Grybauskaitė.

Europos Komisijos siūlomi tikslai numato 20–64 m. amžiaus žmonių užimtumą padidinti iki 75 proc. ir 3 proc. ES bendrojo vidaus produkto skirti mokslinių tyrimų ir technologijų plėtrai. Energetikos ir klimato kaitos srityje – energijos poreikį sumažinti 20–čia procentų ir tiek pat padidinti energijos panaudojimo efektyvumą, šiltnamio dujų išmetimą sumažinti 20–30 procentų.

Švietimo srityje siūloma mokyklos nebaigusių asmenų skaičių ES sumažinti nuo 15 iki 10 proc., ir siekti, kad bent 40 proc. trisdešimtmečių kartos asmenų įgytų aukštąjį išsilavinimą. Be to, Europos Komisija ragina ES šalis ketvirtadaliu sumažinti žemiau nacionalinės skurdo ribos gyvenančių žmonių skaičių.

ES Vadovų Taryba taip pat įvertins ES ir jos valstybių narių pastangas įveikti dabartinę ekonomikos krizę, surengs preliminarias diskusijas dėl pasirengimo G20 šalių aukščiausiojo lygio susitikimui, aptars tolesnę su Kopenhagos klimato kaitos konferencija susijusią veiklą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min