Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 3d. 11:59 , Atnaujinta: 2013 spalio 3d. 13:21

Prezidentė Dalia Grybauskaitė apie Vydo Gedvilo ir Vytauto Gapšio atsistatydinimą: „Tai turėjo įvykti daug anksčiau“

Dalia Grybauskaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigiamai įvertino „darbiečių“ Seimo pirmininko Vydo Gedvilo ir jo pirmojo pavaduotojo Vytauto Gapšio sprendimą palikti postus. Anot jos, nuteisto politiko dalyvavimas valstybės valdyme kenkia labiau nei bet kokios galimos rokiruotės.

„Darbo partijos (DP) vidiniai sprendimai dėl pokyčių yra sveikintini, – ketvirtadienį žurnalistams teigė prezidentė. – Nuo pat rinkimų pradžios išsakiau savo poziciją, kad teisiami žmonės, DP vadovai neturėtų būti valstybės vadovybėje, įskaitant ir Seimo vadovybę. Turiu galvoje poną V.Gapšį.“

Anksčiau ketvirtadienį LRT radijui ji teigė abiejų pareigūnų atsistatydinimą vertinanti labai gerai. „Tai turėjo įvykti daug anksčiau“, – pažymėjo D.Grybauskaitė.

Nuo platesnio komentaro apie V.Gedvilo atsistatydinimą kartu su V.Gapšiu prezidentė susilaikė, pažymėjusi, kad tai yra DP vidaus reikalas.

„Teisiamų parlamentarų dalyvavimas valstybės valdyme Lietuvos įvaizdžiui kenkė labiau nei bet kokie būsimieji pakenkimai, – kalbėjo šalies vadovė. – Apsivalymas visada yra sveikintinas. Manau, kad bet kokios rokiruotės nebus blogesnės nei situacija, kurioje buvome iki šiol.“

Kitos „darbietės“ Loretos Graužinienės galimą kandidatavimą į Seimo pirmininkus D.Grybauskaitė taip pat pavadino DP vidaus ir valdančiosios daugumos reikalu.

„Jei bus toks sprendimas patvirtintinas, viskas priklausys nuo jos darbų. Vertinsime visi“, – kalbėjo prezidentė.

D.Grybauskaitė nesiėmė prognozuoti tolesnio valdančiosios koalicijos darbo. „Galiu tik palinkėti, kad valdančioji koalicija galėtų sutartiniau ir efektyviau, svarbiausia – rezultatyviau, dirbti Lietuvos žmonių labui“, – sakė ji.

Paklausta, kokios reikšmės pokyčiai Seimo vadovybėje turės pirmininkavimui Europos Sąjungos (ES) Tarybai, prezidentė pažymėjo, esą „pirmininkavimui jau kenkė tai, kad Seimo vadovybėje ir valdančiojoje daugumoje buvo teisiamųjų suole sėdintys asmenys“. Bet kokie pasikeitimai, eliminuojantys šiuos asmenys, esą tik parodys, kad Lietuva geba susitvarkyti ir tai daro, nors gal kiek pavėluotai.  

Trečiadienį valdančiųjų „darbiečių“ taryba pritarė jos lyderio V.Gapšio sprendimui trauktis iš Seimo pirmojo vicepirmininko pareigų ir sustabdyti vadovavimą partijai. Kartu atsistatydinti nutarė ir Seimo pirmininkas V.Gedvilas.

V.Gapšys vasarą buvo pripažintas kaltu dėl sukčiavimo ir apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymo. Vilniaus apygardos teismas jam skyrė 35 750 litų baudą. Šis sprendimas dar neįsiteisėjęs, mat priimtas tik pirmos instancijos teismo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min