Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė tradicinėje Europos mugėje

Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė tradicinėje Europos mugėje, skirtoje Europos dienai paminėti.

Ši mugė rengiama nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 2004 metais ir kasmet sutraukia apie 50 tūkst. vilniečių ir miesto svečių.

Europa yra unikali tuo, kad vienija skirtingų tautų, kultūrų, tradicijų įvairovę. Tai - mūsų visų stiprybė, - sakė D.Grybauskaitė.

Prezidentė mugėje, vykstančioje sostinės Gedimino prospekte, domėjosi skirtingų Europos šalių nacionalinių virtuvių ypatumais. Šalies vadovė taip pat apžiūrėjo įvairius stendus, pristatančius Europos Sąjungos veiklą. 

„Europa yra unikali tuo, kad vienija skirtingų tautų, kultūrų, tradicijų įvairovę. Tai - mūsų visų stiprybė. Ir toliau puoselėkime savo savitumą ir išskirtinumą, savo tvirtas europietiškas vertybes ir dovanokime Europai tai, ką turime geriausio", - sakė Prezidentė.

Europos diena - kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. 1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas iškėlė vieningos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pakvietė Europos šalis sukurti naujos formos politinį bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką žemyne. Šis Roberto Šumano pasiūlymas yra laikomas Europos Sąjungos pradžia. 1985 m. Milane Europos Vadovų Taryba nusprendė gegužės 9 d. paskelbti Europos diena.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min