Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 21d. 15:53

Prezidentė Dalia Grybauskaitė atsisako atleisti teisėją Neringą Venckienę

Neringa Venckienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Neringa Venckienė

Susipažinusi su Teisėjų garbės teismo sprendimu, kuriuo siūloma atleisti Kauno apygardos teismo teisėją Neringą Venckienę iš pareigų dėl viešų pasisakymų apie kolegas, taip pat įvertinusi gautą drausmės bylos medžiagą, Respublikos Prezidentė pasigedo tokį sprendimą lėmusių argumentų pagrįstumo.

„Teisėjos pasisakymai nederami ir garbės teisėjų bendruomenei nedaro, tačiau Teisėjų garbės teismo siūloma sankcija neadekvati teisėjos prasižengimui. Griežčiausios nuobaudos pirmiausia turi būti taikomos aplaidžiai dirbantiems, girtaujantiems, kyšininkaujantiems, sukčiaujantiems, žalą žmonėms ir valstybei darantiems ir dangstantiems prasižengusius kolegas teisėjams", – pabrėžė Prezidentė.

Teisėjų garbės teismas sprendimą, kuriuo siūloma atleisti teisėją iš darbo, priima pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos teismų istorijoje. Šalies vadovės teigimu, tokia sankcija nebuvo siūlyta už kur kas didesnius teisėjų prasižengimus, padariusius didelę žalą visuomenei ir valstybei.

Pagal Teismų įstatymą Prezidentui atsisakius atleisti teisėją iš darbo, drausmės byla grąžinama Teisėjų garbės teismui, kuris privalo nagrinėti bylą iš naujo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min