Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 27d. 13:18

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja 17-ajame Vidurio Europos valstybių prezidentų susitikime Varšuvoje

Dalia Grybaiskaitė dalyvauja susitikime
Prezidentūros nuotr,. / Dalia Grybauskaitė

Susitikimo tikslas - apžvelgti per pastaruosius 20 metų Vidurio Europoje įvykusį politinės transformacijos ir demokratizacijos procesą, pasidalinti eurointegracine patirtimi ir aptarti Europos kaimynystės politika.

Pasak Prezidentės Dalios Grybauskaitės, svarbu, jog aukščiausiame Vidurio Europos vadovu forume pirma karta dalyvauja visos trys Baltijos šalys - Lietuva pakviesta antrą kartą, Estija su Latvija - pirmą. Prezidentės teigimu, Baltijos jūros regiono glaudesnis bendradarbiavimas su Vidurio Europa yra naudingas Lietuvai.

Valstybės vadovė pabrėžė Lietuvos ESBO pirmininkavimo nuostatas dėl spaudos laivės, žurnalistų saugumo, kovos su narkotikų kontrabanda, energetinio ir kibernetinio saugumo stiprinimo.

Kalbėdama vadovų posėdyje, Lietuvos vadovė paragino ES ir NATO narystės siekiančias Vidurio Europos šalis maksimaliai išnaudoti integracijos laikotarpį gyvybiškai svarbioms vidaus reformoms įgyvendinti.

Susitikime ypatingas dėmesys skirtas branduolinės energetikos saugumo problemoms. Šalies vadovė pabrėžė, jog atviras ir geranoriškas tarptautinis bendradarbiavimas užtikrinant branduolinį saugumą yra nauja galimybė sustiprinti tarpusavio pasitikėjimą regione.

„Saugi branduolinė energetika yra visos tarptautinės bendruomenės atsakomybė. Mes negalime rizikuoti savo piliečių saugumu ir juos supančia aplinka. Taikydami aukščiausius saugumo reikalavimus visoms tiek ES, tiek kaimyninių šalių atominėms elektrinėms, dalindamiesi informacija, užtikrindami skaidrumą, mes ne tik kursime saugią savo piliečių ateitį, bet ir stiprinsime pasitikėjimą tarp valstybių", - pabrėžė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šalies vadovės teigimu, Lietuvai šiemet pirmininkaujant ESBO ir Demokratijų Bendrijai, mūsų valstybei tenka ypatingas vaidmuo ir atsakomybė įtvirtinant taiką, stabilumą ir skatinant demokratiją Europoje ir pasaulyje. Prezidentė paragino Europą vieningai ir aktyviai siekti užsitęsusių konfliktų sprendimų tik taikiu, derybų būdu.

Valstybės vadovė pabrėžė Lietuvos ESBO pirmininkavimo nuostatas dėl spaudos laivės, žurnalistų saugumo, kovos su narkotikų kontrabanda, energetinio ir kibernetinio saugumo stiprinimo.

Vakare Prezidentė dalyvaus Vidurio Europos šalių vadovų ir JAV Prezidento Baracko Obamos bendroje vakarienėje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min